На світових фондових ринках "згоріло" 2,5 трильйона доларів

Європейські ринки акцій лише за день впали більше ніж на 3%.

Світова біржа цінних паперів за тиждень втратила більше 2,5 трильйона доларів сумарної капіталізації усіх компаній через побоювань інвесторів про те, що глобальна економіка рухається у напрямі нової рецесії.

Сума, на яку знизився всесвітній індекс акцій MSCI All, - Country World Index практично дорівнює розміру економіки Франції. Індекс втратив за тиждень 8,6% і знаходиться на шляху до максимального одноденного падіння з листопада 2008 року.

Так, американський індекс широкого ринку S&P 500 втратив більше 840 мільярдів доларів ринкової капіталізації компаній за тиждень, тоді як акції Європи MSCI Europe в сумі подешевшали на 817 мільярдів доларів.

Нагадаємо, у четвер, 4 серпня, європейські ринки акцій впали більше ніж на 3% до рівня середини 2009 року, Уолл-стріт обвалилася майже на 5%, показавши найгірший розпродаж за два роки, а ринки Азії завершили торги п'ятниці обвалом в діапазоні 2,2-4,5%.

Головними причинами такого падіння фондових ринків є те, що інвестори не бачать особливих успіхів у боротьбі ЄЦБ і виконавчої владі Євросоюзу з борговою кризою. З-за океану новини не кращі: статистика, зокрема, з ринку праці, підтвердила, що ріст економіки США сповільнюється.

Дешевшає і нафта, адже проблеми американської економіки ведуть до зниження попиту на паливо. Вартість бареля європейського сорту Brent опустилася до 110 доларів.

І тільки золото виглядає в такій ситуації "тихою гаванню" для зляканих інвесторів: в ході торгів в Лондоні ціни побили черговий рекорд - 1680 доларів за тройську унцію.

Читайте також:

Фондові ринки Європи за день обвалились на 3%

Боргова криза Європи може вдарити по економіці України

Золото обновило історичний ціновий рекорд

Світові ціни на нафту різко пішли на спад

Держборг США перевищив 100% ВВП

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: