На світових ринках паніка: курс євро обвалився до рекордного мінімуму

Після подолання рівня в 1,30 долара курс європейської валюти знаходиться виключно під контролем спекулянтів.

Цієї ночі на світових електронних торгах курс євро по відношенню до долара опустився нижче за чергову психологічно важливу позначку - 1 долар 28 центів. Це найнижча вартість єдиної європейської валюти з березня минулого року.

Інвестори в усьому світі стурбовані можливістю поширення боргової кризи в Греції на інші країни єврозони.

Падіння нижче 1,30 долара може вплинути на поведінку керівників світових інвестиційних і пенсійних фондів, які вважали євро резервною валютою, каже Саймон Деррік з Bank of New York Mellon. Пробивши цю позначку, курс євро опустився у вельми чутливу для них зону, коли треба "не упустити момент, коли він починає втрачати гроші", - тепер вони будуть украй уважні і обережні при покупці євро. За словами Дерріка, порівняння зростання резервів (за даними МВФ) із зміною курсу євро до долара показує, що вони купували євро в середньому по 1,2877 долара.

Після подолання рівня в 1,30 долара курс європейської валюти знаходиться виключно під контролем спекулянтів і це добре видно під час торгів, говорить начальник казначейства Індустріального ощадного банку (Росія) Костянтин Малов. Три місяці тому представники хедж-фондів на традиційній "вечері ідей" міркували про слабкість євро і обговорювали, чи може він досягти паритету з доларом (курсу 1 до 1).

Поки на порядку денному інша мета - 1,2 долара за євро. До цього рівня з 1,25 долара знизив річний прогноз Bank of Tokyo — Mitsubishi UFJ, говорить його аналітик Дерек Холпенні. Аналітики "Трійки діалог" відзначають в огляді, що накопичився величезний обсяг пут-опціонів по євро терміном один місяць по 1,25 долара. Їх виконання стане вигідним при курсі нижче 1,20 долара (з урахуванням ціни придбання опціону). У лютому великі банки вивели на ринок інструменти, що дозволяють заробити, якщо євро стане дешевше за долар. Ринок не приймає до уваги хороші новини і схильний перебільшувати погані - євро балансує на мінімумі і як і раніше дуже слабкий, резюмують аналітики "Трійки".

Ослаблення євро до долара може привести до відтоку коштів інвесторів з ринків, що розвиваються, попереджає головний економіст Deutsche Bank в Росії Ярослав Лісоволик.

Читайте також:

Українські акції почали обвалюватися максимальними темпами за рік

Ситуація в Греції обвалила євро до річного мінімуму

На міжбанку різко обвалилося євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: