На світових ринках рекордне падіння (відео)

У четвер впали індекси на азійських та австралійських фондових біржах, напередодні падіннями закінчилися торги у США. Деталі - на відео (без коментарів. Associated Press).


У четвер торги на токійській фондовій біржі відкрилися стрімким падінням індексу Nikkei - він втратив більше 10%.

На 5% впали курси акцій в Австралії, а котирування південнокорейських цінних паперів знизилися на 6%.

Напередодні котирування американських акцій впали майже на 8%. На думку експертів, така ситуація багато в чому пов'язана з побоюваннями глобальної рецесії, які знову пролунали.

У середу провідний американський біржовий індекс Dow Jones знизився на 733 пункти і зупинився на позначці 8577 пунктів. У процентному співвідношенні це найбільший обвал індексу з 1987 року. Інший американський індекс Nasdaq впав на 8,4%.

Раніше падіння було зафіксоване на європейських ринках. Лондонські біржові котирування впали на 7%, а у Франкфурті і Парижі падіння склало 6%.

Глава Федеральної резервної системи Бен Бернанке заявив, що на американську економіку ще тільки чекають найбільш нищівні наслідки фінансової кризи. Проте він також відзначив, що Америка, зробивши активні дії, уникла помилок, зроблених під час Великої депресії 30-х років.

На думку багатьох інвесторів, зараз економіка США, як ніколи раніше, стрімко наближається до рецесії. Проте економісти також відзначають, що міжнародні банки все частіше виявляють готовність до співпраці і взаємних позик. У середу фахівці відзначили, що деякі банки знизили відсотки під позики терміном до одного року.

Як один з нових заходів по стабілізації економіки, пропонується надати державні гарантії банківських внесків в розмірі до 100 тис. євро.

Минулого тижня представники ЄС вже висловили готовність підвищити гарантії до 50 тис. євро, проте вартість нової ініціативи може викликати заперечення деяких країн-учасниць Євросоюзу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: