На тлі виявлення нового штаму коронавірусу здорожчали діаманти

На тлі виявлення нового штаму коронавірусу здорожчали діаманти

Фото: pixabay.com

Очікуються затримки поставок з ПАР і Ботсвани.

Минулими вихідними через побоювання, що буде збій у постачанні з африканських країн, де зафіксовано спалахи нового штаму коронавірусу "Омікрон", світові ціни на необроблені діаманти зросли на 10%.

Про це пише The Economic Times.

Зазначається, що очікуються затримки поставок з ПАР і Ботсвани, де розміщено основні шахти найбільшої у світі діамантової компанії De Beers.

Індія, як основний експортер оброблених діамантів, почала обмежувати закупівлі діамантової сировини і використовує внутрішні запаси, щоб за раніше обумовленими цінами виконати контрактні поставки до США, Китаю та країн Близького Сходу.

За словами Віпула Шаха, заступника очільника Ради зі сприяння експорту дорогоцінного каміння та ювелірних виробів (GJEPC) Індії, попит перевищує пропозицію, на яку від минулого року з моменту спалаху COVID-19 є тиск. Ситуація нормалізувалася, аж от новий варіант COVID-19, який з'явився в Південній Африці і Ботсвані, додаватиме тиску на сектор пропозиції.

Індекс цін на діаманти від початку року зріс на 25%, зокрема в третьому кварталі діаманти подорожчали на 10% і досягнули рівня 2018 року.

Нагадаємо:

Через поширення нового штаму коронавірусу "Омікрон" Міністерство закордонних справ рекомендує українцям наразі утриматися від поїздок до низки африканських країн - Південно-Африканської Республіки, Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація