На українські банки чекає друга хвиля кризи через проблемні кредити

Банкіри очікують на серйозну другу хвилю фінансової кризи і скаржаться, що держава не допомагає їм вирішувати ситуацію з проблемними кредитами.

На банківську систему України насувається друга хвиля кризи у зв'язку з накопиченням проблемних активів. Про це заявив голова правління банку "Фінанси та Кредит" Володимир Хливнюк під час засідання Фінансового прес-клубу.

"Я спробую стверджувати, що дійсно для банківської системи йде друга хвиля кризи", - заявив банкір. "В силу того, що наше законодавство, як радянське законодавство, орієнтоване на захист прав кредиторів, усі банки України мають дуже великі проблеми з поверненням кредитів. Причому в усіх сегментах: як з юридичними особами, так і з фізичними, як з великим бізнесом, так і з малим", - пояснив він.

За словами Хливнюка, серед позичальників, які не повертають кредити, є як ті, хто свідомо "кидають" банки, так і ті, хто дійсно потрапив у важку фінансову ситуацію і не може розплатитися з об'єктивних причин.

Фінансист також нагадав, що зараз банки намагаються боротися з цією проблемою через створені у себе вертикальні структури з повернення заборгованості, проводячи жорстку політику в цьому питанні, адже ліберальні методи боротьби з неплатниками позитивних результатів не дали.

Хливнюк також переконаний, що в найближчі рік-два проблемні активи будуть залишатися однією з ключових проблем для банківської системи, і щоб її вирішити, потрібно прийняти відповідну нормативно-законодавчу базу. Однак політичної волі змінювати ситуацію на краще сьогодні немає, тому ніякі закони в цьому напрямку найближчим часом прийняті не будуть, переконаний банкір.

"Я учасник багатьох походів банкірів до Міністерства юстиції та інших інстанцій. Ми просимо одного: дайте хоч якусь нормативну законодавчу базу, яка б захистила нас як установи, які давали в борг. Але, на жаль, закони ніяк не змінювалися. Навіть інструктивні, нормативні документи, що стосуються дій виконавчої служби, нотаріату, суддів будь-якого відгуку не знайшли і, я так розумію, найближчим часом і не знайдуть", - резюмував Хливнюк.

В той же час, директор Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України Валерій Геєць повідомив, що проблемні активи у банківській системі становлять близько 25-30%, і мінімізувати таку цифру непросто.

Учений переконаний, що вирішувати цю проблему повинні консолідовано Національний банк, уряд і банки з іноземними капіталами.

Нагадаємо, на думку експертів міжнародного рейтингового агентства Fitch, українським банкам для відновлення платоспроможності потрібно щонайменше 92 мільярди гривень.

Читайте також:

Для порятунку українських банків потрібно майже 100 млрд гривень

Україна витратила на порятунок економіки 99 мільярдів гривень

Українська економіка вийде на докризовий рівень через 7 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: