Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На державному аукціоні пропонують двокімнатну квартиру за 60 тисяч гривень та іномарку за 20 тисяч

В Україні розпочинаються електронні торги арештованим майном.  

В Україні стартують перші відкриті електронні торги арештованим майном. Тобто, товаром, який або вилучили на митниці, або конфіскував суд. На таких торгах є можливість придбати двокімнатну квартиру за 60 тисяч гривень або іномарку за 20 тисяч, повідомляє "Сніданок з 1+1".

Нову систему аукціонів запровадило Міністерство юстиції України. На спеціальному сайті кожен українець може вибрати конфіскований товар і запропонувати свою ціну за нього.

Завскладом конфіскованого майна Олександр Максимик розповів, які товари в нього є: "Ось тут речі. Просто речі, як кажуть. Взуття є, ось канцтовари, тут у нас пледи".

Однак, як працюватиме нова система, Олександр поки не знає. "Ми ж то не бачимо, хто буде брати участь у цих торгах і хто буде купувати. В електронному вигляді все завуальовано тим, що ми не бачимо хто прийшов", - говорить він.

Один з ідейних натхненників нової системи голова Державної виконавчої служби Дмитро Сторожук запевняє, що корупції на торгах тепер не буде. "Тут немає кому давати хабаря. Взагалі. Комп'ютеру ти його не даси", - заявив Сторожук.

Перші електронні торги відбудуться на початку липня. На сайті проведення торгів вже зареєструвалися майже півтисячі учасників. І тут є з чого вибрати – від автомобілю КАМАЗ за 151 тисячу гривень до мобільного телефону за 37,80 грн. Однак лот зможе забрати той, хто запропонує за нього найбільшу ціну.

Раніше взяти участь у торгах конфіскованим товаром могли лише привілейовані особи – про проведення аукціонів пересічним громадянам не повідомляли. Такі торги крали у держави щороку колосальні суми. У 2013 році держказна, наприклад, недоотримала близько 7 мільярдів гривень.

"Була запланована реалізація майна приблизно на 8 мільярдів гривень. Окремими приватними компаніями було реалізовано товару всього-на-всього на 1 млрд гривень", - розповів Сторожук.

З впровадженням електронних торгів, як обіцяють організатори, гроші повз державну скарбницю не тектимуть. Пілотний проект поки що проходитиме у Вінницькій, Дніпропетровській та Львівській областях, а також у місті Києві. А у разі успішної реалізації охопить всю Україну.

"Відповідно до цієї процедури працює весь цивілізований світ. Тільки позитивні має відгуки. І така реалізація майна складає близько 75%. Це, як приклад, у Грузії", - зазначив Сторожук.

Новою системою проведення торгів вже давно користуються в країнах Євросоюзу. З найближчих сусідів України, окрім Грузії, інтернет-аукціони також запровадили Молдова та Білорусь.

Нагадаємо, що уряд у червні на аукціоні продасть 72 легковики зі свого автопарку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції