На "Запоріжсталь" претендують три металургійні гіганти

Експерти оцінюють вартість четвертого по величині виробника сталі в Україні в 1,5 млрд доларів.

На меткомбінат "Запоріжсталь" претендують південнокорейська Posco, найбільша в світі сталеливарна компанія ArcelorMittal і російська "Северсталь".

Власники "Запоріжсталі" оцінюють свій бізнес в $2 млрд Проте ще $1,5-2 млрд буде потрібно на модернізацію потужностей компанії, говорять експерти.

Подачу попередньої заявки на покупку "Запоріжсталі" поки підтвердили тільки в Posco, відзначає агентство SBB. У "Северсталі" цю інформацію не коментують, але джерело, знайоме, з ходом підготовки операції завірило, що російська компанія планує брати участь в аукціоні. Представник ArcelorMittal Жан Лазар від коментарів відмовився.

Джерело в Midland Group (контролює "Запоріжсталь") розповіло, що продаж меткомбінату може відбутися не раніше літа 2010 року. За його словами, до 2009 року власникам "Запоріжсталі" поступали пропозиції про продаж компанії за $4 млрд. "Тоді ця пропозиція була відхилена. Сьогодні, звичайно, такі суми вже не пропонують", - відзначив співбесідник в Midland Group. Він додав, що, крім вищеперелічених компаній, є і інші претенденти, але назвати їх відмовився. У компанії не виключили, що частково операція може бути сплачена акціями.

"Запоріжсталь" – четвертий по величині виробник сталі в Україні, спеціалізується на виробництві прокату (4 млн тон в рік). Найбільші власники – Едуард Шифрін, Олексій Шнайдер (акціонери Midland Group), Ігор Дворецький, Віталій Сацький (разом володіють 96,7% акцій підприємства). Крім меткомбінату, в холдинг входять "Запоріжкокс" (41%), Запорізький залізорудний комбінат (29%), Запорізький вогнетривкий завод, Луганський трубний завод, Трубосталь, декілька ломопереробних підприємств, збагачувальна фабрика Шолоховськая (Ростовська область, РФ) і мережа металлобаз в СНД і світі.

Це не перша спроба продати Запорожсталь. В середині 2009 року Едуард Шифрін і Олексій Шнайдер вели переговори про продаж холдингу своїм бізнес-партнерам Ігорю Дворецькому і Віталію Сацькому, але тоді угода не відбулась через кризу. Зараз продавцями виступають всі чотири акціонери, і на тлі ринку, що росте, можливо, їм вдасться знайти покупця, вважає аналітик інвесткомпанії Dragon Capital Сергій Айда. За його підрахунками, вартість всього холдингу складає $1-1,5 млрд.

Раніше повідомлялося про те, що поліпшення світової кон'юнктури на металопродукцію підстібає українських металургів нарощувати об'єми виробництва. У березні металургійні підприємства виплавили 2,9 млн т сталі, що на 23,4% більше, ніж місяцем раніше.

Читайте також:

Криза в українській металургії минула: виробники збільшують виплавку

У Запоріжжі вбито начальника зміни охорони "Запоріжсталі"

На "Запоріжсталі" три години гасили пожежу
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: