На Запоріжжі померзла черешня: на врожай майже не чекають, а ціни на залишки будуть "кусючими"

Фермери кажуть, що навіть не збиратимуть з дерев ті залишки, що не дістали заморозки.

Дерева, облиті цвітом, але плоди навряд чи будуть. На Запоріжжі, яке вважається черешневим краєм, аграрії подумки прощаються з майбутнім урожаєм. Кажуть, що через аномально теплу зиму дерева почали квітнути раніше, а потім ударили заморозки, йдеться у ТСН.16:45.

Тетяна з донькою дістають два останні слоїки. Це – консервована черешня. Зазвичай ягід тут так багато, що лишається й заморозити, і законсервувати, якщо їсти з дерева вже несила. Цього року про такий десерт можна буде лише згадувати. Черешня вимерзла практично повністю. Фермери кажуть: те, що сади квітнуть, нічого не означає. Цвіт тут неживий.

Ягоди, які таки визріють, навіть не збиратимуть. Адже нерентабельно, впевнені садівники.

"Я не думаю, що цього році буде урожай черешні в принципі. Що взагалі буде доцільно наймати людей на її прибирання. Те, що залишиться, це будуть якісь поодинокі ягоди там вгорі, що десь воно не вразило. Я не думаю що взагалі люди зайдуть сюди прибирати", - каже керівник фермерського господарства Олег Каліман.

Відео Агрономи прогнозують поганий урожай черешні через аномально теплу зиму

Дерева, облиті цвітом, але плоди навряд чи будуть. На Запоріжжі, яке вважається черешневим краєм, аграрії подумки прощаються з майбутнім урожаєм. Кажуть, через аномально теплу зиму дерева почали квітнути раніше, а потім ударили заморозки. Чи будемо цього літа смакувати черешні, і якщо так, то скільки це коштуватиме – у сюжеті.  

Агрономи прогнозують поганий урожай черешні через аномально теплу зиму

На Запоріжжі традиційно вирощують десятки сортів черешні. У Мелітополі, де черешня є справжнім символом міста, щороку проходив навіть черешневий фестиваль. Тепер усе – під величезним питанням. Ймовірно, виживуть хіба що пізні сорти – але і там, за найскромнішими підрахунками, загинуло три чверті квітів. Ціни обіцяють відповідні.

"Внаслідок того, що черешні майже не буде або дуже буде обмаль, то ціна буде вдвічі, а мінімально в півтора рази вища, ніж за минулий рік, коли і тоді вона не дуже була низькою", - каже директор Мелітопольської дослідної станції садівництва НАН Володимир Сенін.

Нинішній сезон видався найгіршим за останні 15 років, кажуть науковці. Окрім черешні, на 50% відсотків вимерзли ще й сливи, персики, абрикоси та яблука. 

Кореспондент ТСН Яків Носков

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів