На Запоріжжі викрили корупційну схему з ліхтарями, в якій спливло ім’я заступника голови ОДА

Дата публікації
Перегляди
1576
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Запоріжжі викрили корупційну схему з ліхтарями, в якій спливло ім’я заступника голови ОДА

Фото: Голос столиці

Активісти побоюються, що справа знову ні до чого не призведе, бо постраждалі не хочуть загострювати конфлікт.

Скандальним став тендер на закупівлі ліхтарів для міського парку Мелітополя Запорізької області.  Там застосували давно відпрацьовану схему, коли конкурентів усувають із торгів, щоби перемогла заздалегідь визначена фірма, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мелітопольські ліхтарі "засвітилися" в системі публічних закупівель "Прозоро". Парк оголосив тендер, перша та вельми вигідна пропозиція від виробника склала 276 тисяч гривень, але ці торги без видимої причини дирекція парку скасувала, щоби згодом купити це ж обладнання у посередника, але вдвічі дорожче. Запис усієї історії закупівель у системі "Прозоро" жодним чином не налякав замовників. А от поява журналістів у їхні плани не входила – молодий директор парку просто зачиняється у своєму кабінеті, а секретарка береться запевняти, що то завгосп, а директор, мовляв, на нараді в муніципалітеті, хоча машина його стоїть під вікнами. Врешті секретарка обіцяє, що керівник зателефонує: "Нам боятися нема чого, у нас усе прозоро".

Кому гроші: запорізькі чиновники організували відмивання грошей через нечесні тендери

Кому гроші: запорізькі чиновники організували відмивання грошей через нечесні тендери

Пан директор справді передзвонив, і з’ясувалося, що він не на нараді. "Я зараз перебуваю у відпустці. Є рішення суду – там усе написано", - заявив він. Історія з директором мелітопольського парку Олегом Обрезановим ексклюзивна в межах України, бо його вже справді осудили за махінації. Щоправда, дали лише умовний термін, бо співпрацював зі слідством – зокрема, здав поплічників аж до обласної ради. Серед них – заступник голови ОДА Владислав Марченко та  його рідний брат Марк, котрі начебто підштовхнули Обрезанова організувати відкат, бо хотіли "зняти гроші з парку". Для цього підлаштували тендер із двома контрольованими конкурентами, документи яких готувала одна і та сама людина. Потрібна фірма "Ток" придбала ліхтарі у заводу-виробника за ті самі гроші, котрі завод пропонував парку, а потім перепродала їх парку значно дорожче.

Це не єдиний дивний тендер за участю компанії.  Держава могла б зекономити 320 тисяч гривень на закупівлях для запорізького стадіону, але конкурентів фірми "Ток" зняли з торгів, а відремонтований за мільйони гривень стадіон не витримав і року. "Дешеві матеріали, які не здатні боротися з погодніми умовами. Ну, рік пройшов – нема ні покриття, ні штукатурки", - констатує активіст. Загалом у Запорізькій області ГПУ познаходила зловживань на 80 мільйонів гривень, але справи розвалюються в судах, а чиновники, які фігурують в них, досі у своїх кабінетах.

Марченко від тиску на директора парку відхрещується. "Я директора мелітопольського парку бачив два рази в житті. Казати, що я міг тиснути на якусь особу, яку я бачив два рази в житті – ну, це повна нісенітниця", - каже чиновник. Він називає звинувачення супроти себе наклепом та замовленням, і обіцяє притягнути "провокаторів" до відповідальності. Активісти ж звертають увагу: попри відеозапис змови Марченка з Обрезановим, котрий легко знайти в інтернеті, для покарання корупціонерів необхідно інше – скарги постраждалої сторонни. "Розповідає мені: от мене дискваліфікували з тендера. Кажу: так давайте, будьте активнішими, подавайте скаргу. Я не хочу. Я не хочу, щоб він дізнався, що я щось замислив, бо він мене вижене з тендеру", - розповідає експерт громадської організації "Дозоро", що виловлює нечисті закупівлі.

Скривджений учасник тендеру в Мелітополі визнає – скаржитися невигідно. "Час покаже, можливо, ще доведеться і з парком працювати, і з Мелітополем, і з Запорізькою областю. Я думаю, це не піде на користь моїй компанії", - каже він телефоном.

Кореспондент ТСН Мирослав Ганущак

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1576
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація