НАБУ оголосило нові підозри у справі про розтрату коштів "Східного гірничо-збагачувального комбінату"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Детективи викрили схему закупівлі сірки за завищеними цінами.

Детективи Національного бюро повідомили про підозру у розтраті 25,4 млн грн державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" колишньому заступнику генерального директора із забезпечення виробництва ДП "СхідГЗК" та директору ТОВ "Торговий дім "Еко-Сервіс".

Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

"Дії підозрюваних кваліфікуються за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем"). Оскільки місцезнаходження цих осіб не встановлено, про підозру їм повідомлено в порядку ст. ст. 135, 278 Кримінального процесуального кодексу України та підозрюваних оголошено в розшук", - йдеться у повідомленні.

Як з’ясувало слідство, в період лютого-травня 2015 року екскерівник ДП "СхідГЗК" уклав з директором ТОВ "Торговий дім "Еко-Сервіс" додаткові угоди до договору на закупівлю мінералів (сірки) для потреб підприємства, внаслідок чого протиправно збільшено ціну за одиницю товару на 31%, а у подальшому на 57%, що призвело до 25,4 млн грн збитків для державного підприємства.

Водночас зазначається, що закупівля ДП "СхідГЗК" сірки щоразу здійснювалась із залученням не менш ніж трьох посередників, що зумовлювало завищення кінцевої ціни на кожному етапі.

Наразі на підставі зібраних матеріалів вдалося домогтися анулювання угод із закупівлі ДП "СхідГЗК" сірки за завищеним цінами. Рішення суду набуло законної сили, а також було створено підґрунтя для стягнення з приватної компанії на користь ДП "СхідГЗК" переплачених безпідставно 25,4 млн грн.

Окрім цього НАБУ звернулось до міністра енергетики та захисту довкілля України з пропозиціями та рекомендаціями щодо усунення причин і умов, які сприяють вчиненню кримінальних правопорушень.

Нагадаємо, у квітні 2017 року детективи НАБУ та прокурори САП затримали двох осіб — ексдепутата Миколу Мартиненка та його спільника Сергія Перелому за підозрою створення злочинної організації та привласненні та розтраті майна, через що ДП "СхідГЗК" завдано збитків на суму 17,28 млн дол США.

Сам Мартиненко назвав звинувачення проти нього сфальсифікованими за вказівкою директора НАБУ Артема Ситника.

У рамках розслідування епізоду з завдання збитків ДП "СхідГЗК" в розмірі 17,28 млн дол., детективи НАБУ та прокурори САП повідомили Мартиненку про підозру.

У квітні-травні 2017 року про підозру в цій справі також було повідомлено чинним керівникам НАК "Нафтогаз України", ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" та Державний концерн "Ядерне Паливо".

На початку грудня Мартиненку, підозрюваному у заволодінні майном державного підприємства "НАЕК "Енергоатом", вирішили повернути закордонний паспорт.

Залиште свій коментар

Вибір редакції