НАБУ розслідує півсотні випадків корумпованих крадіжок на держпідприємствах. Інфографіка

Торік на рахунки держкомпаній повернули 116 мільйонів гривень, виведених корупційними схемами.

Національне антикорупційне бюро України розслідує майже 320 проваджень щодо корупції і 49 із них стосуються незаконного виведення грошей із державних компаній.

"У полі зору детективів перебувають 35 державних підприємств, 15 з яких за розміром активів входять до топ-100 державних компаній за версією Міністерства економічного розвитку та торгівлі. За попередніми оцінками, сумарні збитки завдані цим підприємствам через кримінальні корупційні правопорушення перевищують 20 мільярдів гривень. Найбільш "корумпованими" є компанії, що належать до паливно-енергетичного, аграрно-промислового, гірничо-металургійного комплексів, хімічної промисловості, транспортної галузі тощо", - уточнили в НАБУ.

Підозру у завданні збитків держпідприємствам повідомили 78 особам, більшість із яких – керівники середньої та вищої ланок.

Детективи НАБУ та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до суду 24 справи, що стосуються діяльності держкомпаній. Сукупний розмір предмету злочину в цих справах перевищує 1,5 млрд грн, а обвинувальні акти склали щодо 41 особи.

У НАБУ констатують, що протягом 2016 року на рахунки державних підприємств вдалося повернути 116 млн грн, що перед тим були виведені завдяки корупційним схемам. Також детективи попередили розкрадання у держкомпаніях ще на понад півмільярда гривень.

"Найбільшого суспільного резонансу упродовж минулого року набули розслідування, пов'язані з такими компаніями, як "Укргазвидобування", "Запоріжжяобленерго", "Державна продовольчо-зернова корпорація", "Одеський припортовий завод", "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", "Запорізький титано-магнієвий комбінат" та інші. Усього детективи Національного антикорупційного бюро здійснюють досудове розслідування у 319 кримінальних провадженнях (станом на 31.03.2017). Сукупний розмір предмету злочинів, що розслідуються, перевищує 85 мільярдів гривень", - уточнили в НАБУ.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що збитки усіх держпідприємств сягнули 82 мільярдів гривень.

корупція на держпідприємствах_4
НАБУ

корупція на держпідприємствах_1
НАБУ

корупція на держпідприємствах_3
НАБУ

корупція на держпідприємствах_2
НАБУ

Залиште свій коментар