Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАБУ розслідує справу щодо відомства Матіоса через вугілля з окупованого Донбасу - ЗМІ

Журналісти стверджують, що у військовій прокуратурі допомогли людям Януковича перевозити вугілля "міністра ДНР".

Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження про зловживання службовим становищем посадовцями Військової прокуратури в інтересах ПАТ "Донбасенерго" при знятті арешту з 18 тисяч тонн вугілля.

Про це повідомляє видання "Наші гроші", посилаючись на ухвалу Солом'янського районного суду м. Києва, до якого НАБУ звернулося з клопотанням в рамках розслідування кримінального провадження.

НАБУ отримало заяву, в якій стверджувалося, що в 2015 році посадовці СО "Слов'янська ТЕС" ПАТ "Донбасенерго" закупили у ТОВ "Енергоінвест Трейдинг" 214 вагонів вугілля майже на 70 млн грн, однак вартість палива була завищена втричі. Саме ж вугілля "Енергоінвест Трейдинг" купив у ПАТ ОП "Шахта "Жданівська" на окупованій території Донецької області.

На початку липня на станції "Красний лиман" Донецької залізниці податківці зупинили та оглянули 260 вагонів з вугіллям марки "Т" загальною вагою 18 138 тон, які рухалися зі станції завантаження "Нижньокринка" на окупованій території. Слідче управління фінансових розслідувань ДПІ у м. Краматорськ відкрило кримінальне провадження за статтею "Фінансування тероризму".

За чотири дні суд за клопотанням слідчого арештував 260 вагонів з вугіллям, а клопотання "Енергоінвест Холдингу" про скасування арешту було відхилено. За подовження арешту тоді виступала і прокуратура.

Справу розглядав Краматорський суд, до якого через місяць звернулося "Донбасенерго". Там фірма також отримала відмову в скасуванні арешту вугілля.

Після того, як справа була передана для розслідування до Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, 21 серпня "Донбасенерго" в Печерському районному суді м. Києва змогло зняти арешт з вугілля. Прокурор Тарасюк М.Ю. проти задоволення клопотання не заперечував, мотивуючи це тим, що вже відпали підстави для застосування такого виду забезпечення кримінального провадження.

На початку вересня НАБУ отримало судовий дозвіл на тимчасовий доступ до документів "Донбасенерго" щодо закупівлі вугілля та експлуатації вагонів.

Видання нагадує, що з лютого по червень 2015 Слов'янська ТЕС "Донбасенерго" придбала 260 вагонів вугілля на 70 млн грн у ОП "Шахта Жданівська", директор якої Руслан Дубовський в 2015-2016 роках був так званим "в.о. міністра вугілля та енергетики" "ДНР". Саме цю справу розслідує Військова прокуратура.

"Донбасенерго" Ігоря Ігуменюка  закуповувало вугілля втричі дорожче від його ринкової вартості у  посередника – ТОВ "Енергоінвест Трейдінг". Бенефіціаром цієї фірми є той самий Гуменюк. А. За даними слідства, до фірми причетний ще й директор "Донбасенерго" Едуард Бондаренко: свого часу він працював директором ТОВ "Угольтранс" Віталія Белякова, екс-президента "Донбаського розрахунково-фінансового центру" Олександра Януковича. Останнього ЗМІ називають реальним власником "Донбасенерго", яке безуспішно минулого року намагалося повернути у держвласність ГПУ.

Єдиний реєстр судових рішень не містить інформації про направлення Військовою прокуратурою цієї справи до суду, останній раз слідчі в рамках цього розслідування зверталися до суду на початку лютого.

Раніше журналісти "Наших грошей" звинуватили "Центренерго" закупівлі вугілля з окупованих територій через "кримінальну фірму". ПАТ оприлюднило у "Віснику держзакупівель" дані про контракти на постачання вугілля, укладені у першому кварталі 2016 року, однак серед них немає відомостей про дату його складення. Журналісти помітили, що вперше серед постачальників держкомпанії з'явилось ТОВ "ДТЕК трейдінг" Ріната Ахметова. Також було подовжено співробітництво з ТОВ "Шахтоуправління "Донбас", у якого торік замовили вугілля на 528 млн грн. Співвласником цієї фірми є Дмитро Бурлака з окупованого терористами Донецька. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції