Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАБУ розслідує закупівлю бронемашин у заводу Порошенка за завищеними цінами

Закуплена техніка коштувала в три рази дорожче і виявилася недосконалою.

Національне антикорупційне бюро України розслідує закупівлю Державною прикордонною службою бронемашин "Тритон" у "Заводу Кузня на Рибальському" (раніше – Ленінська Кузня), який належить президентові України Петру Порошенку і нардепу Ігорю Кононенко.

Про це свідчить рішення Солом'янського районного суду Києва від 18 жовтня, оприлюдненк у Держреєстрі судових рішень, передає Liga.net.

Цим рішенням суд надав детективам НАБУ доступ до ряду технічної і конструкторської документації заводу.

За даними слідства, військова частина 1498 у листопаді 2015 року підписала два договори з заводом на загальну суму 59,5 млн грн. "Завод Кузня на Рибальському" виготовив і передав чотири бронемашини "Тритон".

Розпорядженням Кабміну №439 від 14 травня 2015 року була передбачена закупівля за рахунок бюджетних грошей Харківським прикордонним загоном 34 одиниць "бойових дистанційних модулів" загальною вартістю 161,5 млн грн. Таким чином, вартість одного такого модуля повинна була складати 4,75 млн грн, але фактично одна бронемашина коштувала 14,876 млн грн, говориться в рішенні суду.

При цьому придбана техніка виявилася недосконалою – у момент придбання вона не могла в повному обсязі виконувати функції та завдання, на які розраховували прикордонники при її закупівлі. Закуплені чотири бронемашини в 2016 році підрозділи державної прикордонної служби за цільовим призначенням не використали.

Найбільший акціонер "Заводу Кузня на Рибальському" - фонд Прайм Ессетс Капітал Петра Порошенка з пакетом 82,5% акцій. Ще 11,5% акцій підприємства належить фонду ВІК Ігоря Кононенка.

Залиште свій коментар

Вибір редакції