НАБУ взялося розслідувати обґрунтованість затвердження формули Роттердам+

НАБУ взялося розслідувати обґрунтованість затвердження формули Роттердам+

Голова та члени НКРЕКП підозрюються у змові.

Голова та члени Національної комісії регулювання енергетики (НКРЕКП) підозрюються у змові з енергогенеруючими компаніями при затвердженні формули щодо визначення оптової ціни електроенергії, яка більш відома як "Роттердам+".

Про це йдеться у визначеннях Солом'янський районного суду Києва від 10 липня, передає Ліга.net.

Відео Апеляційний адміністративний суд залишив у силі постанову, що підвищила ціни на електрику

Національне антикорупційне бюро України направило до суду клопотання з проханням допустити детективів до банківських документів "Центренерего" і "Дніпроенерго" для перевірки обґрунтованості затвердження формули "Роттердам+". Однак суд відхилив всі клопотання.

В ухвалі суду йдеться, що досудове розслідування встановило, що "голова і члени НКРЕКП, використовуючи службове становище, всупереч інтересам служби, діючи в інтересах генеруючих компаній, умисно, з метою створення умов для отримання ГК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 року, при розробці порядку формування оптової ринкової ціни ("Роттердам+"), забезпечили включення в нього явно необґрунтовану формулу, яка збільшувала вартість вугілля".

У НАБУ підозрюють, що голова і члени НКРЕКП створили всі умови для зростання ціни продажу електричної енергії в оптовий ринок. Посадові особи Нацкомісії проходять по кримінальному провадженню за фактом зловживання службовим становищем.

НАБУ також вважає, що посадові особи НКРЕКП, використовуючи необґрунтовану формулу розрахунку вартості енергетичного вугілля, здійснили розрахунки прогнозованої оптової ринкової ціни електроенергії за завищеною вартістю енергетичного вугілля на 2-4 квартали 2017 року.

"Це дозволило генеруючим компаніям теплових електростанцій отримати надприбутки з виробництва та подальшого продажу електричної енергії в Оптовий ринок електроенергії, а споживачі е/е безпідставно понесли витрати на її придбання", - йдеться в ухвалі суду.

Як уже повідомлялося, в Україні в тарифах теплової генерації, яка спалює вугілля і виробляє електроенергію, з 1 березня закладена вартість тонни вугілля в розмірі майже 2900 гривень. При цьому вугілля купується за внутрішньою українською ціною, яка значно нижче цієї суми. Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" на каналі "1+1" сказав колишній член Нацкомісії з регулювання цін на енергетику і комунальні послуги Андрій Герус. "Після введення "Роттердама+" в квітні минулого року тариф теплової генерації почав стрімко зростати і він покриває все вищу та вищу ціну вугілля. Таким чином, вже в березні ціна вугілля 2900 гривень де-факто покривається нашими тарифами. І це вугілля можна привезти з самої віддаленої точки земної кулі і спалити в Україні", - сказав експерт.

Відео Депутати захотіли звільнити голову НКРЕ після його звіту у Верховній Раді

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів