Нацбанк готує новий закон про валютне регулювання

Глава НБУ Сергій Арбузов повдіомив, що Нацбанк планує відмовитися від жорсткого адміністрування і встановити суму максимального пересування капіталу без ліцензії у 100 тис. євро.

Національний банк України закінчує підготовку нового закону про валютне регулювання, в якому будуть прописані всі основні моменти.

Зокрема, Нацбанк планує відмовитися від жорсткого адміністрування і скасувати індивідуальні ліцензії для валютних платежів до 100 тисяч євро, розповів в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" голова НБУ Сергій Арбузов.

"Всі ці питання (по валютному ринку - прим. ред.) будуть досить чітко прописані в новому законі про валютне регулювання, який нині готується. Ми змінили підхід до цього закону, багато працювали з його ініціаторами, але в принципі вже узгодили позиції", - повідомив Арбузов.

Нагадаємо, що свого часу цей законопроект пропонував революційні речі, знімаючи більшість існуючих обмежень з руху капіталу як таких узагалі. Арбузов підтвердив, що Нацбанк планує відмовитися від жорсткого адміністрування.

"Наприклад, ми готові піти від індивідуального ліцензування, встановивши суму максимального пересування капіталу (до 100 тис. євро), за якого необхідним підтвердженням буде тільки свідоцтво про сплату податків. Ми вже дали згоду на цей захід", - повідомив голова НБУ, додавши, що регулятор поки не може збільшити розмір цієї суми або тим більше зняти обмеження взагалі.

"Це означало б вільну конвертацію. А вільна конвертація за умов нашого нестабільного платіжного балансу - поки що неприпустима. Тому ми на це поки не підемо. Принаймні поки інфляція не наблизиться до більш низького та стійкого значення, і, потихеньку відходячи від інтервенцій, ми не побачимо, що валютний ринок самостійно функціонує. Вільно, без тих коливань, які лякають населення. Тому я категорично проти повної конвертації, хоча питання лобіювалося дуже серйозно", - пояснив Арбузов.

Читайте також:

НБУ порадив банкам користуватися валютами країн СНД

Голова Нацбанку відкрив секрет походження своїх 150 мільйонів гривень

НБУ готується заборонити валютні кредити для населення

Скільки коштуватиме долар протягом 2011 року: прогноз експертів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: