Нацбанк констатує лише незначне зниження інфляції і прогнозує песимістичний сценарій

Річна інфляція становить 15,9%.

Завдяки сезонному зниженню цін на плодоовочеву продукцію, одяг та взуття за підсумками липня 2017-го в Україні у місячному вимірі уповільнилася інфляція (0,2% порівняно з 1,6% у червні). У річному вимірі інфляція становила 15,9%.

 Такі дані наводить Національний банк України з посиланням на Державну службу статистики.

НБУ констатує, що інфляція нині вище, ніж він прогнозував. Пояснює це вищими темпами зростання цін на сирі продукти та посиленням впливу адміністративних факторів.

"Базова інфляція як у місячному, так і річному вимірі в цілому відповідала очікуванням. На тлі сприятливої ситуації на валютному ринку та стабілізації інфляційних очікувань прогнозовано продовжувалося сповільнення зростання цін на одяг та взуття (до 1,2%, рік до року). Також стабільно низькими залишались темпи зростання цін на інші непродовольчі товари (3,3%, рік до року)", - зазначили в НБУ.

Дорожчали м'ясні та молочні продукти з високим ступенем обробки. Очікувано прискорилося зростання цін на послуги, що входять до показника базової інфляції (послуги закладів відпочинку та культури, ресторанів та кафе, санаторно-курортних установ, стоматологічні та консультативні медичні послуги). Крім того, тривало підвищення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій (на 8,8% місяць до місяця та 48,7% рік до року).

ВідеоВосени м'ясо стане дешевшим

 Продовольчі товари за рік здорожчали на 25,5%. Не так швидко падали ціни на сезонні овочі та фрукти. Овочі взагалі за рік здорожчали на 59,9%, а фрукти - на 23,8%. Зростання вартості м'яса прискорилося до 30,6% (рік до року) через зниження пропозиції цього товару на тлі значних обсягів експорту та зменшення поголів'я. Крім того, зовнішній попит та зростання світових цін призвели до подальшого прискорення зростання цін на молоко (до 27,3% рік до року).

"Національний банк очікує, що частина із зазначених ефектів має тимчасовий характер і може бути нівельована у другій половині 2017 року. Проте поточна динаміка загального ІСЦ та його складових свідчить про подальше посилення ризиків більш суттєвого відхилення інфляції від центральної точки цільового діапазону 8% (плюс/мінус 2%) на кінець поточного року, ніж передбачає наш липневий прогноз, незважаючи на те, що фундаментальний інфляційний тиск залишатиметься помірним", - зазначають у НБУ.

Тим часом експерти прогнозують зниження цін на сезонні овочі та фрукти.

Залиште свій коментар