Нацбанк: курс гривні 7,95 за долар на 2011 рік цілком виправданий

Такий курс, на думку голови НБУ Стельмаха, підтверджує те, що прибуткова частина бюджету поповнюватиметься не за рахунок інфляційних явищ, а в результаті збільшення продуктивності економіки.

Курс 7,95 гривні за долар цілком виправдано закладений при розрахунку держбюджету на 2011 рік. Про це заявив глава Нацбанку Володимир Стельмах.

Такий курс, на його думку, підтверджує те, що прибуткова частина бюджету поповнюватиметься не за рахунок інфляційних явищ, а в результаті збільшення продуктивності економіки.

"Це означає, що будуть поповнення за рахунок продуктивності, а не за рахунок інфляційних процесів", - зазначив Стельмах.

Водночас, він підкреслив, що зберегти такий курс можна буде лише за умови виконання усіх намічених планів зі стимулювання експорту та щодо платіжного балансу.

"За певних умов, якщо уряд йтиме так, як запланував, якщо виконуватиметься програма стимулювання експорту, якщо буде збалансований платіжний баланс. Якщо це буде зроблено, то все буде абсолютно нормально (із курсом гривні)", - сказав Стельмах.

За його словами, ситуація з валютним курсом залежатиме і від поведінки торгових партнерів України.

"Дуже важлива в цьому контексті поведінка наших торгових партнерів. Якщо вони почнуть стимулювати свої економіки девальвацією, то ми вимушені будемо теж реагувати відповідним чином", - наголосив глава НБУ.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів України Федір Ярошенко заявив, що курс гривні в 2011 році передбачений бюджетом на рівні 7,95 грн, а дефіцит бюджету - 3,08%

Читайте також:

Китай пророкує обвал долара

Уряд спрогнозував курс гривні та дефіцит бюджету на 2011 рік

Уряд: наступного року гривня не впаде, але й не подорожчає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: