Нацбанк легалізував електронні гроші

Ліцензії на роботу з електронними грішми надано компанії MoneXy і системі "Максі". Компанії, що займаються електронними грошима вже подали запит на отримання ліцензії НБУ для роботи через банки-партнери.

НБУ вперше погодив правила роботи двох банківських систем електронних грошей. Регулятор повідомив про видачу ліцензій на таку діяльність компанії MoneXy, що належить невеликому банку "Контракт", а також системі "Максі", емітентом якої є VAB Банк.

"Наша система буде аналогом WebMoney і "Яндекс.Деньги". Відмінність в тому, що всі електронні гроші мають реальний еквівалент, їх можна миттєво конвертувати в справжні. Цей бізнес розрахований тільки на приватних осіб, а не на В2В ", - повідомив заступник голови правління банку "Контракт" Павло Крапівін. Поки жодна з двох компаній не почала працювати, пише "Комерсант-Україна".

Ринок електронних грошей нелегально існує в Україні не менше семи років. У 2008 році НБУ прийняв постанову, згідно з якою емісію електронних грошей можуть проводити виключно комерційні банки. Тим не менше багато компаній продовжують надавати такі послуги без дозволу.

"Електронними грошима незаконно займаються близько десяти компаній. Ми повідомили про це в МВС, СБУ та податкову, але поки немає результатів", - сказав виконавчий директор з питань платіжних систем і розрахунків НБУ Віктор Кравець. В управлінні масових електронних платежів поінформували, що протягом двох років не видавали ліцензії банкам через жорсткі вимоги до систем і проблем з їхніми документами.

Як розповіли учасники нелегального ринку, його обсяги значні. "Офіційно ринку електронних грошей в Україні немає, проте існує 4-5 компаній, які де-факто присутні на ньому", - повідомив директор компанії "Інтернет.Гроші" Олексій Гришин.

Втім, не всім кредитним установам цікавий цей ринок, аналогом електронних грошей виступають безготівкові розрахунки. Проте компанії, що займаються електронними грошима, неофіційно повідомили, що вже подали запит на отримання ліцензії НБУ для роботи через банки-партнери.

Читайте також:

Перерахунок грошей знімає фізичний біль

У Зімбабве відкрили пральні з відмивання доларів

Вчені порахували, скільки грошей потрібно для щастя

Британка страждає від алергії на гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: