Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк назвав головні ризики для економіки України, якщо МВФ перестане давати кредити

Протягом найближчих двох років Київ сподівається отримати від МВФ 9,7 мільярда доларів.

Четвертий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду Україна, скоріше за все, отримає 2017 року. Проте є чимало ризиків, які взагалі можуть покласти край співпрацю з МВФ, а також з іншими міжнародними фінансовими донорами, які орієнтуються на МВФ.

Про це попереджає Національний банк у своєму грудневому звіті про фінансову стабільність.

"У разі припинення співпраці з МВФ виникнуть суттєві ризики. По-перше, приватному сектору буде складно залучити фінансування на зовнішніх боргових ринках. По-друге, навіть якби Україна знайшла необхідний ресурс, відсоткова ставка за ним була б значно вищою ніж та, яку ми платимо за фінансування МФО (міжнародних фінансових організацій). Обслуговування боргу суттєво виросло б і збільшило навантаження на бюджет. Будь-які ініціативи з переорієнтування з офіційного фінансування на приватні ринки капіталу вже в наступному році є передчасними. Адже в такому разі з'являється значний ризик втрати якоря реформ, яким для України є меморандум про співпрацю з МВФ", – зазначили в НБУ.

Нагадаємо, останній кредит на 1 млрд доларів від Міжнародного валютного фонду Україна отримала у вересні цього року. Перед цим була перерва протягом року у фінансуванні. У МВФ це пояснили тим, що Київ не поспішає з реформами. Нинішнє затягування з виділенням четвертого траншу також пов'язане зі зволіканням перетворень у державі.

"Завдяки зовнішньому фінансуванню міжнародні резерви виросли за останні 12 місяців на 16%. Усе це стало фактором спокою на валютному ринку та стабільності фінансового сектору в цілому, а також зумовило підвищення агентством Fitch довгострокового рейтингу України з ССС до В-. Подальші перегляди рейтингу можливі в разі прискорення темпів відновлення економіки, сповільнення інфляції та зниження валютних ризиків. Отже, продовження співпраці з міжнародними донорами, передусім МВФ, є ключовим фактором збереження фінансової стабільності", – наголосили в Нацбанку.

Протягом наступних двох років у рамках програми розширеного фінансування Україна може отримати від МВФ близько 9,7 млрд доларів.

"Обсяги фінансування від інших донорів, яке стане доступним, якщо програму МВФ виконуватимуть у повному обсязі, будуть також значними", – ідеться в повідомленні НБУ.

Нагадаємо, Нацбанк запевняє, що ВВП України зростає. Також регулятор назвав чимало ризиків, які можуть вплинути на економіку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції