Нацбанк не збирається скасовувати обмеження на купівлю валюти

Дата публікації
Нацбанк не збирається скасовувати обмеження на купівлю валюти

В Україні збережеться "плаваючий" курс гривні

Українці повинні бути готовими до плаваючого курсу.

Національний банк України більше не робитиме прогнозів курсу гривні, таку заяву сьогодні зробила Валерія Гонтарева, повідомляє ТСН.19:30.

Нацбанк дотримуватиметься плаваючого курсу, а у разі потреби, впливатиме на нього адміністративними заходами. Але "заливати" банки доларами не буде, бо золотовалютні резерви в Україні нині найменші з 2009 року.

Рік для країни та банківської системи, за словами голови Нацбанка, видався одним з найгірших. Через піке гривні, каже , критикували немало. Але твердить, це через нерозуміння функцій НБУ. Зокрема, щодо забезпечення стабільності нацвалюти.

"Всі чомусь думають, що стабільність грошової одиниці - це її курс по відношенню до долара, євро та російського рубля", - каже Гонтарева.

Глава НБУ каже, рятувати треба не курс , а економіку. І орієнтуватися не на цифри на табло, а на рівень інфляції. А вона, наступного року за підрахунками Нацбанку, складе 17-18%. Українці мають бути готовими до плаваючого курсу. І чим більше панікуватимуть, тим вище курс стрибатиме, і тим менше валюти буде в обмінниках.

Купити вільно долари чи євро наступного року українцям теж навряд чи вдасться. Поки уряд не дасть команди, що економіка і платіжний баланс стабілізувалися, Нацбанк не скасовуватиме обмежень та заборон щодо валюти.

На початку 2015-го чекають чергового траншу МВФ, який покращить золотовалютні резерви України.

Разом з тим в НБУ пообіцяли українцям економити. Вдвічі скоротять свій штат, закриють чи віддадуть державі власне телебачення. Окрім того, НБУ зробить відкритою процедуру рекапіталізації банків. Водночас, регулятор не видаватиме банкам грошей на переведення валютних депозитів у гривні.

Прийнятий меморандум щодо валютних кредитів не є обов'язковий для виконання банками. І навряд чи діятиме, поки Верховна Рада не скасує заборонну на відчуження майна валютних позичальників. Гонтарева вкотре порадила українцям не панікувати та не скуповувати валюту.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

НБУ більше не робитиме прогнозів курсу гривні

НБУ більше не робитиме прогнозів курсу гривні
Наступна публікація