Нацбанк обіцяє знизити інфляцію до 5%

В Україні за роки незалежності інфляція ніколи не була нижча за 5%. Єдиним винятком став аномальний 2002 рік, коли в країні спостерігалася дефляція 0,6%.

 У Нацбанку вважають своїм пріоритетним завданням зниження інфляції в Україні до 2014 року до 5% і утримання її надалі в межах 3-5%. Про це ідеться в документі установи "Основи грошово кредитної політики на 2011 рік".

Що до грошово кредитної політики, НБУ визначив пріоритетом у наступному році сприяння зниженню темпів зростання споживчих цін до рівня 8,9% (як визначено в бюджеті-2011).

"У цьому сенсі стримана монетарна політика буде запобігати різким сплескам прискорення споживчих цін, а позитивні перспективи розвитку сільського господарства і характерне для посткризового відновлення посилення внутрішньої ділової активності суб'єктів господарювання будуть забезпечувати достатню насиченість споживчого ринку та помірні темпи зростання цін у найбільш вагомому його сегменті - продовольчих товарів", - говориться в документі.

В Україні за роки незалежності інфляція ніколи не була нижча за 5%. Єдиним винятком став аномальний 2002 рік, коли в країні спостерігалася дефляція 0,6%.

У 2010 році інфляція очікується на рівні близько 9,5%.

Згідно з проектом державного бюджету України на 2011 рік, інфляція в Україні в наступному році становитиме 8,9%.

Нагадаємо також, Нацбанк днями очолив Олександр Арбузов, якого вважають близьким до родини президента Віктора Януковича. Раніше Верховна рада звільнила Володимира Стельмаха з посади голови НБУ.

Читайте також:

НБУ відкрив таємницю стримування інфляції в Україні

Світовий банк поліпшив прогноз зростання української економіки

Азаров обіцяє інфляцію 9% в 2011 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: