Нацбанк оприлюднив перелік найбільш ризикованих галузей української економіки

Найбільші ризики платоспроможності притаманні будівництву, операціям із нерухомістю та машинобудуванню .

Будівництво, операції з нерухомістю та комунальні послуги є найбільш ризикованими й фінансово нестійкими галузями української економіки.

Про це йдеться в звіті з фінансової стабільності Національного банку України, передає УНІАН

"Найбільші ризики платоспроможності притаманні будівництву, операціям із нерухомістю та машинобудуванню – тут спостерігаються найбільші боргові навантаження й порівняно низька прибутковість або збитковість. Фінансово нестійкими також є підприємства з високою часткою державного регулювання – виробництво та постачання енергії та газу, комунальні послуги", - зазначають в НБУ.

Будівництво і нерухомість перебувають на другому місці за обсягами заборгованості за кредитами українським банкам – близько 120 млрд грн, при цьому частка негативних кредитів становить 44%.

Найбільше зростання операційного збитку в 2014-2015 рр. зафіксовано у компаній сфери нерухомості та будівництва – за 9 місяців 2015 року майже до 30%.

"Підприємства цих галузей мають найбільше кредитне навантаження, водночас їх платоспроможність слабка у зв'язку з особливостями регулювання галузі, що не стимулює підвищення ефективності роботи, а також через низьку якість менеджменту багатьох компаній", - йдеться в звіті.

Регулятор передбачає, що підвищення в 2015-2016 рр. тарифів на комунальні послуги та енергоносії може мати у короткостроковій перспективі негативний вплив на прибутковість компаній відповідного сектору через можливе погіршення платіжної дисципліни споживачів.

Регулятор також допускає зростання кількості недобудов і заморожених об'єктів за умови збереження негативних обставин на ринку нерухомості в наступні роки.

"При збереженні темпів будівництва на первинному ринку житла формуватиметься значний дисбаланс між попитом і пропозицією. Вже в 2015 році висока конкуренція й падіння платоспроможного попиту змушували столичних забудовників пропонувати знижки й програми розстрочки. У 2016 році тенденція зберігається. За несприятливих обставин зросте кількість недобудов і заморожених об'єктів", - зазначено в звіті.

Нагадаємо, раніше голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що банківська система України вже пережила найскладніший період кризи. Проте досі залишаються чинники, що можуть спричинити потрясіння та ризики. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: