Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк перерахує до держбюджету 44,6 мільярда гривень. Повна фінансова звітність

Чисті доходи регулятора торік становили 65,9 мільярда гривень.

Протягом 2018 року Національний банк України перерахує до держбюджету різними траншами 44,6 млрд грн свого прибутку за 2017-й.

Рада НБУ затвердила консолідовану фінансову звітність 13 квітня, передає прес-служба Нацбанку.

Минулого тижня документ підписали голова НБУ Яків Смолій та гендиректор аудиторської фірми ПрАТ "Делойт енд Туш ЮСК", сертифікований аудитор Євген Заноза.

Станом на кінець 2017-го валюта балансу Національного банку досягла 1 трлн 27 млрд грн.

Чисті доходи НБУ за минулий рік становили 65,9 млрд грн. Основним джерелом доходів стали процентні доходи, основну частку яких склали доходи за цінними паперами України та за кредитами, наданими банкам України. Водночас більшість процентних витрат Національний банк поніс у зв’язку з операціями з випуску депозитних сертифікатів та обслуговуванням кредитів, отриманих від МВФ. Протягом року відбулося значне вивільнення резервів. У результаті чисті процентні доходи після вивільнення резервів склали 45,2 млрд грн.

Витрати Національного банку (без урахування процентних і комісійних витрат) становили 3,6 млрд грн. Ці кошти були використані на виготовлення банкнот та монет, утримання персоналу, відрахування на забезпечення під імовірні зобов'язання, а також адміністративно-господарські витрати. Відповідно фінансовий результат НБУ торік склав 62,3 млрд грн.

Прибуток до розподілу Національного банку за 2017 рік становив 45,9 млрд грн. З цієї суми частина прибутку обсягом 1,3 млрд грн буде спрямована на збільшення загальних резервів Національного банку. Інша частина обсягом 44,6 млрд грн буде перерахована до держбюджету України протягом 2018 року частинами – аби не спровокувати стрибок інфляції.

Нагадаємо, торік НБУ перерахував до держбюджету 44,379 млрд грн свого прибутку за 2016-й. А сума за 2015-й становила 38,16 млрд грн.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції