Нацбанк: період рецесії в економіці завершився

Керівник групи радників глави НБУ вважає, що істотне уповільнення економічного росту в червні і наступних місяцях є маловірогідним.

Керівник групи радників глави Національного банку Валерій Литвицький вважає, що період рецесії в українській економіці закінчився.

"Я думаю, що українська економіка вийшла з рецесії", - сказав експерт, і пояснив, що про це свідчить економічний ріст впродовж двох кварталів підряд в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

При цьому керівник групи радників глави НБУ вважає, що істотне уповільнення економічного росту в червні і наступних місяцях є маловірогідним.

"Не бачу причин, по яких ми в червні могли б втратити ту динаміку, яка була в попередні 5 місяців, навіть якщо буде коливання експортних цін", - сказав Литвицький.

Він відмітив також, що в економіці спостерігається цілий ряд сприятливих змін: цінова динаміка 1 півріччя задовільна (інфляція 3,3% в січні-червні), намітився ріст продуктивності праці, сформувалося позитивне сальдо платіжного балансу, стабілізувалася ситуація у валютно-курсовій сфері.

Нагадаємо, раніше Міністерство економіки заявили, що за перші чотири місяці 2010 року темпи приросту промислового виробництва склали 12,6% проти 10,8% в січні-березні, що було забезпечена дією чисто економічних чинників і свідчить про вихід економіки України з фази рецесії і перехід до фази активного відновлення виробництва

Читайте також:

Мінекономіки оголосило про вихід України з кризи

СБ: Європі загрожує повторна криза

Світові прогнозують другу хвилю економічної кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: