Нацбанк планує заборонити валютні кредити для фізосіб

В законодавчому порядку може бути заборонене валютне кредитування для фізичних осіб і обмежене для юридичних осіб.

У Національному банку України схиляються до думки, що валютне кредитування – це додаткові ризики для економіки, і розглядають можливість введення заборони на таке кредитування фізосіб.

Про це заявив перший заступник голови Національного банку України Сергій Арбузов.

"Нацбанк схиляється до думки, що валютне кредитування сьогодні для нашої економіки – це додаткові ризики, оскільки немає необхідних інструментів хеджування для позичальників", - сказав Арбузов.

За його словами, Нацбанк сьогодні розробляє відповідні законодавчі норми з приводу валютного кредитування і веде відповідні консультації з міжнародними фінансовими організаціями.

За його словами, в законодавчому порядку може бути заборонене валютне кредитування для фізичних осіб і обмежене для юридичних осіб, а саме тих, які не мають експортної виручки.

Нацбанк має намір розробити відповідні рекомендації для комерційних банків, як працювати з такими позичальниками.

Як повідомлялося, Нацбанк став боротися з валютним кредитуванням одразу після початку кризи, яка призвела до девальвації гривні на 60%.

У жовтні 2008 року НБУ прийняв постанову, яка дозволила банкам видавати кредити у валюті тільки резидентам, що мають валютну виручку.

Вже в грудні НБУ ввів у дію нові норми резервування, які зробили невигідним кредитування населення у валюті: ставка резервування при видачі кредиту склала 50% його суми, а при простроченні на один день - 100%. У червні минулого року Верховна рада прийняла закон, що підтверджує заборону на кредитування в іноземній валюті. Позики у валюті дозволили брати фізичним особам у безготівковій формі тільки для оплати лікування та навчання за кордоном. Компанії для отримання кредиту повинні були мати валютну виручку.

Читайте також:

Міжнародні банки випускатимуть облігації у гривнях

Європа хоче кредитувати українські проекти у гривні

Гривневі депозити українців збільшилися на 3,4%

Українцям дозволять виводити валюту за кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: