Нацбанк побіцяв стабільність гривні

Голова НБУ заявив, що за умов, при яких складений держбюджет, економічні програми, "є абсолютні підстави для її стабільності".

Підготовлений урядом України проект держбюджету на 2011 рік створює умови для стабільної гривні, сказав глава Національного банку Володимир Стельмах.

"Гривня в 2011 році буде стабільною. За тих умов, при яких складений держбюджет, економічні програми, є абсолютні підстави для її стабільності, - сказав Стельмах. - Але ми маємо бути пильними і дивитися як поводитимуться наші торгові партнери, якщо вони почнуть стимулювати свій експорт за рахунок девальвації валюти, то ми повинні дивитися”.

Після девальвації до долара більш ніж на 60% у кінці 2008 року гривня залишається відносно стабільною в останні два роки. Міжбанківські котирування в понеділок знаходяться на рівні 7,9650/7,9680 за 1 долар в порівнянні з 8,0 на початку року. Проект держбюджету 2011 року був розрахований на курсі 7,95 в порівнянні з 8,0 в 2010 році.

Нагадаємо, Стельмах стверджував, що упевненості в тому, що коливань на валютному ринку не буде, додає те, що інфляція за підсумками року буде менше 10%. "За підсумками року вона буде однозначною цифрою, тому немає ніяких підстав (для стрибка курсу) ", - сказав глава НБУ.

При цьому Стельмах прогнозує, що в 2011 році інфляція в Україні може бути утримана в межах 8-9%.

Як повідомлялося, на думку експертів, депозит в гривні на шість місяців залишається одним з найпривабливіших вкладень для українців.

Читайте також:

Китай пророкує обвал долара

Уряд спрогнозував курс гривні та дефіцит бюджету на 2011 рік

Нацбанк: курс гривні 7,95 за долар на 2011 рік цілком виправданий

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: