Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк погіршив прогнози для економіки України - Гонтарева

Облікову ставку залишили на попередньому рівні.

Національний банк України вирішив залишити облікову ставку на рівні 22% річних, позаяк суттєвого покращення в економіці ще не відбулося. За підсумками 2016 року зростання ВВП має скласти 1,1%, а інфляція становитиме 12%. Уже в 2017 році інфляція скоротиться до 8%. А торік вона сягнула позначки у 43,3%.

Про це сьогодні під час прес-конференції розповіла голова НБУ Валерія Гонтарева.

"Подальшому зниженню інфляції у поточному році сприятимуть фундаментальні чинники, які діяли і минулого року. Насамперед, слабкий сукупний попит. Національний банк переглянув прогноз економічної активності в 2016 році. Очікується, що зростання реального ВВП становитиме 1,1%. Менш жваве відновлення економічної активності, порівняно з попереднім прогнозом, обумовлене нижчими, ніж очікувалося, цінами на світових сировинних ринках, погіршенням перспектив зростання глобальної економіки, новими обмеженнями в торгівлі з Російською Федерацією та транзиту через неї. Серед інших факторів, які підтримують тренд на уповільнення інфляції, – подальше зниження інфляційних очікувань, скасування додаткового імпортного збору, а також низькі світові ціни на енергоресурси та продовольство", - ідеться в повідомленні Нацбанку.

Водночас більш стрімке зниження інфляції обмежуватиметься підвищенням адміністративно-регульованих цін і тарифів.

"Ключовими ризиками інфляційного прогнозу та відповідно досягнення інфляційної цілі в поточному році залишаються зовнішні фактори, які визначають стан платіжного балансу та динаміку обмінного курсу гривні. Національний банк уже збільшив прогноз дефіциту поточного рахунку платіжного балансу до 2,5 млрд доларів США або 3% ВВП. У випадку реалізації низки ризиків цей дефіцит може бути вищим, що несприятливо відобразиться на інфляційній динаміці. До цих ризиків належить, по-перше, падіння цін на товари українського експорту. По-друге, девальвація валют країн-торговельних партнерів України", - наголосили в НБУ.

Саме через ці причини Нацбанк зберіг поточні монетарні умови та валютні обмеження.

"У подальшому, за умови зниження інфляційних ризиків, насамперед у разі стабілізації світових товарних ринків та отримання чергових траншів офіційного фінансування, Національний банк відновить поступове пом'якшення монетарної політики. Водночас, у випадку реалізації окреслених ризиків, Національний банк буде змушений залишити монетарну політику стриманою на більш тривалий період для досягнення своїх інфляційних цілей", - уточнили в НБУ.

Новий детальний макроекономічний прогноз у Нацбанку обіцяють оприлюднити 4 лютого. А наступне засідання правління НБУ з питань монетарної політики відбудеться через місяць - 3 березня.

Раніше голова Нацбанку Валерія Гонтарева заявила, що облікова ставка НБУ в 2016 році буде трохи вищою за показник інфляції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції