Нацбанк пом'якшив правила обміну валют і зняття депозитів

Це дозволяє зробити поточна фінансова-економічна ситуація, пояснили в НБУ.

Національний банк України звітує про поступове зняття обмежень 2014-2015 років, які були зроблені для стабілізації ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках. Це зумовлено поліпшенням стану справ у згаданих секторах, зокрема перевищенням пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському валютному ринку з середини березня, що пояснюється підвищенням цін на сировинні товари на світових ринках та збільшенням попиту на продукцію українського експорту.

Завдяки цьому, твердять в НБУ, вдалося поповнити міжнародні резерви. Додатковим стабілізуючим фактором названо поступове відновлення довіри до банківського сектору та зростання обсягу депозитів у національній валюті.

"Окрім того, присутні такі позитивні сигнали як тривале перевищення продажу населенням валюти банкам над її купівлею, а також наявність валютної ліквідності у банків, про що свідчить високий попит на державні облігації внутрішньої позики в іноземній валюті", - запевнили в Національному банку.

Завдяки сукупності цих ознак НБУ вирішив пом'якшити вимогу про обов'язковий продаж надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб з 75% до 65%. "Це буде мати позитивний вплив на діяльність підприємств-експортерів", - упевнені в НБУ.

Також підвищено максимальну суму продажу готівкової іноземної валюти та банківських металів з 6 тис. до 12 тис. гривень в еквіваленті. Крім того, обмеження щодо суми операції з продажу банківських металів не буде поширюватись на монети, вироблені з дорогоцінних металів (у тому числі інвестиційні монети України).

Водночас спрощено порядок проведення валютно-обмінних операцій. Банки та фінансові установи, які здійснюють обмін валют, відтепер можуть змінювати курси купівлі та продажу іноземної валюти протягом операційного (робочого) дня; встановлювати різні курси в пунктах за різними адресами; при здійсненні готівкових операцій конвертації однієї іноземної валюти в іншу банкам дозволено використовувати власний комерційний курс, а не офіційний курс НБУ; конвертувати більшу кількість іноземних валют тощо.

Переглянуто й обмеження на обсяг видачі готівки з рахунків клієнтів банків. Тепер він становить 100 тис. грн. на добу (замість 50 тисяч) для іноземних валют і банківських металів. Повністю знято обмеження на обсяг видачі готівки в національній валюті, яке досі становило 500 тис. грн. на добу.

Також спрощується документообіг при проведенні валютообмінних операцій. Як і раніше, фізична особа, яка бажає придбати іноземну валюту, має пред'явити документ, що посвідчує особу та її резидентність. Але відтепер касир має здійснювати копіювання сторінок відповідного документа та зберігати його у документах дня лише у випадках, коли сума купівлі іноземної валюти перевищує 150 тис. грн. Це дозволить зменшити витрати банків та фінансових установ на проведення валютообмінних операцій та пришвидшити їх для клієнтів, упевнені в НБУ.

Все це загалом має створити підґрунтя для детінізації готівкового валютного ринку, а також поліпшення довіри до банківської системи, вважають у фінустанові.

Таке рішення має сприяти подальшому відновленню довіри до банківською системи та посиленню притоку депозитів як у гривні, так і у валюті. Нацбанк анонсував подальшу лібералізацію, якщо їй сприятимуть обставини на ринку.

Які зміни відбулись на валютному ринку та до чого це призвело

Цього тижня гривня з 25,30 відвоювала у долара ще 15 копійок. В обмінниках долар продають по 25,15. Євро теж не втримався - впав з 28,5 до 28,20 копійок. Цьогорічний останній дзвоник та випускний обійшовся для батьків абітурієнтів обійшовся у 4 рази більше, аніж нинішнім першокурсникам у минулому році. Валютний коридор на наступний тиждень буде в межах 24,7-25,5 гривень за долар.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: