Нацбанк пом'якшив правила обміну валют і зняття депозитів

Це дозволяє зробити поточна фінансова-економічна ситуація, пояснили в НБУ.

Національний банк України звітує про поступове зняття обмежень 2014-2015 років, які були зроблені для стабілізації ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках. Це зумовлено поліпшенням стану справ у згаданих секторах, зокрема перевищенням пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському валютному ринку з середини березня, що пояснюється підвищенням цін на сировинні товари на світових ринках та збільшенням попиту на продукцію українського експорту.

Завдяки цьому, твердять в НБУ, вдалося поповнити міжнародні резерви. Додатковим стабілізуючим фактором названо поступове відновлення довіри до банківського сектору та зростання обсягу депозитів у національній валюті.

"Окрім того, присутні такі позитивні сигнали як тривале перевищення продажу населенням валюти банкам над її купівлею, а також наявність валютної ліквідності у банків, про що свідчить високий попит на державні облігації внутрішньої позики в іноземній валюті", - запевнили в Національному банку.

Завдяки сукупності цих ознак НБУ вирішив пом'якшити вимогу про обов'язковий продаж надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб з 75% до 65%. "Це буде мати позитивний вплив на діяльність підприємств-експортерів", - упевнені в НБУ.

Також підвищено максимальну суму продажу готівкової іноземної валюти та банківських металів з 6 тис. до 12 тис. гривень в еквіваленті. Крім того, обмеження щодо суми операції з продажу банківських металів не буде поширюватись на монети, вироблені з дорогоцінних металів (у тому числі інвестиційні монети України).

Водночас спрощено порядок проведення валютно-обмінних операцій. Банки та фінансові установи, які здійснюють обмін валют, відтепер можуть змінювати курси купівлі та продажу іноземної валюти протягом операційного (робочого) дня; встановлювати різні курси в пунктах за різними адресами; при здійсненні готівкових операцій конвертації однієї іноземної валюти в іншу банкам дозволено використовувати власний комерційний курс, а не офіційний курс НБУ; конвертувати більшу кількість іноземних валют тощо.

Переглянуто й обмеження на обсяг видачі готівки з рахунків клієнтів банків. Тепер він становить 100 тис. грн. на добу (замість 50 тисяч) для іноземних валют і банківських металів. Повністю знято обмеження на обсяг видачі готівки в національній валюті, яке досі становило 500 тис. грн. на добу.

Також спрощується документообіг при проведенні валютообмінних операцій. Як і раніше, фізична особа, яка бажає придбати іноземну валюту, має пред'явити документ, що посвідчує особу та її резидентність. Але відтепер касир має здійснювати копіювання сторінок відповідного документа та зберігати його у документах дня лише у випадках, коли сума купівлі іноземної валюти перевищує 150 тис. грн. Це дозволить зменшити витрати банків та фінансових установ на проведення валютообмінних операцій та пришвидшити їх для клієнтів, упевнені в НБУ.

Все це загалом має створити підґрунтя для детінізації готівкового валютного ринку, а також поліпшення довіри до банківської системи, вважають у фінустанові.

Таке рішення має сприяти подальшому відновленню довіри до банківською системи та посиленню притоку депозитів як у гривні, так і у валюті. Нацбанк анонсував подальшу лібералізацію, якщо їй сприятимуть обставини на ринку.

ВідеоЯкі зміни відбулись на валютному ринку та до чого це призвело

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: