Нацбанк попереджає про шахрайство з картками

НБУ заявив про збільшення шахрайства з картками. Це пов'язано з використанням банками застарілих технологій, зокрема, карток із магнітною смугою замість більш сучасних чіп-карток.

Національний банк вказує збільшення кількості шахрайських операцій з платіжними картками, повідомили в НБУ.

Відповідно до повідомлення, таке збільшення пов'язано з використанням банками застарілих технологій, зокрема, карток із магнітною смугою замість більш сучасних чіп-карток.

"З огляду на використання більшістю українських банків застарілих технологій, зокрема, платіжних карток із магнітною смугою, кількість шахрайських операцій на території України продовжує зростати", - зазначається в повідомленні.

НБУ підкреслює, що, за даними Служби безпеки України, за період з листопада 2009 року по квітень 2010 року громадянин України, використовуючи паспорт із даними на іншу особу, отримав кілька карток різних українських банків і здійснив копіювання та відтворення на магнітній смузі карток українських банків інформації із платіжних карток іноземних фінустанов.

Надалі за такими підроблених картками був здійснено низку шахрайських операцій у торгово-сервісній мережі.

У цьому зв'язку НБУ пропонує банкам негайно вжити заходів з недопущення проведення розрахунків за картками у торгово-сервісних мережах без звірення касирами інформації, нанесеної на платіжній картці, з надрукованою на квитанції платіжного термінала, зокрема, без звірення ідентифікаційного номера платіжної картки.

Нагадаємо, раніше НБУ повідомив про збільшення сумарних збитків банків від шахрайських операцій із платіжними картками на 6,120 млн гривень до 12,970 млн гривень в 2009 році.

Читайте також:

НБУ пообіцяв зняти валютні обмеження для банків

НБУ знизив облікову ставку до 7,75%

Євро на міжбанку трохи подешевшало

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: