Нацбанк порадив обережніше вибирати банки під депозити

Дата публікації
Перегляди
5245
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нацбанк порадив обережніше вибирати банки під депозити

Експерти радять перевіряти фінансові показники банків / Фото: Архів

За якість свого рішення відповідальність несуть, передусім, самі ж вкладники.

Перед тим, як довірити свої гроші якійсь фінустанові, фізичні та юридичні особи мають ретельніше підходити до їх вибору: вивчати їх позиції на ринку, структуру власності, фінансові показники, рекомендує директор Генерального департаменту банківського нагляду НБУ Олексій Ткаченко.

Такий коментар банкір надав після прийняття закону, яким українців позбавили гарантій на повернення депозитів у разі банкрутства банку. За словами Ткаченка, тепер за якість свого рішення відповідальність несуть, передусім, самі ж вкладники, пише "Дзеркало тижня".

Зі свого боку директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Олена Шарова наголосила, що попри відсутність в законі "Про систему гарантування вкладів фізосіб" норми про гарантійну суму по депозитам у 150 тис грн, цей статус-кво зберігатиметься надалі і саме стільки коштів Фонд відшкодовуватиме вкладникам збанкрутілих банків.

Керівник ФГВФО також зауважила, що новий закон значно скоротив терміни початку виплат вкладникам після прийняття рішення про ліквідацію банку (з 2 місяців до 7 днів).

При цьому вже не буде мораторію на виплату депозитів, термін яких закінчився (у разі нестачі в банку коштів на повернення вкладів, це можна буде зробити за рахунок позики ФГВФО).

Як повідомлялось, новий закон про гарантування вкладів набере чинності 21 вересня. До того часу ще є можливість домогтись його зміни та узаконення гарантій повернення 150 тисяч гривень.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5245
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація