Нацбанк: продукти подорожчали через китайців та індусів

В Нацбанку пропонують подолати інфляцію шляхом підвищення рівня продуктивності праці в сільському господарстві.

Голова Ради Національного банку Петро Порошенко заявив, що зростання цін на продовольчі товари відбувається тому, що в країнах, які розвиваються, насамперед у Китаї і Індії, де проживає понад 2,5 млрд населення, різко зріс рівень життя.

"Сім'я, яка раніше жила "на миску рису", сьогодні вже має можливість споживати і хліб, і м'ясо, й інші продукти, тому і світові ціни на продукти тваринництва, на хліб, на цукор різко зросли",- зазначив він.

На думку бізнесмена, врегулювати ситуацію з цінами продуктів на внутрішньому українському ринку шляхом заборон неможливо, це приведе лише до одного - ці продукти зникнуть з полиць магазинів. "Ми вже бачили, що відбувалося в окремих регіонах з хлібом, з гречкою, зараз уже вівсянкою",- сказав Порошенко.

Він нагадав, що ціна визначається співвідношенням попиту і пропозиції.

"Попит у нас стабільний, пропозицію ми можемо різко наростити шляхом підняття інтенсифікації праці, рівня продуктивності праці в сільському господарстві",- вважає Порошенко.

Він також переконаний, що при вмілому господарюванні Україна могла б виробляти втричі більше продуктів, що привело б до зниження цін на цю продукцію.

Причину зростання цін на продовольство в Україні Порошенко також бачить у корупції і адміністративному навантаженні на виробника.

Читайте також:

Овочі та фрукти подорожчали за рік на 43%

Регіонали звинуватили опозицію в подорожчанні продуктів

Азаров не вірить, що українські продукти дорожчі за європейські

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: