НБУ прогнозує скорочення боргу України до 66% від ВВП

Зовнішній борг в 2011 році може скоротитися майже до 77% від ВВП, в 2012 році - до 74%.

Якщо економіка України буде розвиватися за базовим сценарієм, валовий зовнішній борг країни скоротиться до 66% від ВВП у 2016 році з 84,1% на початок квітня 2011 року.

Про це заявив начальник управління методології, аналізу та прогнозування платіжного балансу департаменту платіжного балансу Нацбанку Сергій Ніколайчук.

"Зовнішня стійкість економіки України є задовільною. У той же час є значні ризики", - сказав він.

Згідно з прогнозом НБУ, за базовим сценарієм зовнішній борг в 2011 році може скоротитися майже до 77% від ВВП, в 2012 році - до 74%.

"У базовому сценарії після різкого зростання співвідношення зовнішнього боргу до ВВП внаслідок девальвації гривні та падіння реального ВВП в 2009 році в середньостроковій перспективі це співвідношення поступово знижується, хоча досить повільно (до 66% в 2016 році)", - наголошується у повідомленні.

"Найбільш чутливим зовнішній борг України залишається до змін обмінного курсу. Також майбутня динаміка зовнішнього боргу буде залежати від величини дефіциту поточного рахунку та рівня його фінансування за рахунок зовнішніх боргових запозичень", - підкреслюється в документі.

За його словами, сприяти розвитку ситуації за базовим сценарієм буде очікуване скорочення дефіциту держбюджету і поліпшення ситуації в банківському секторі.

Нагадаємо, що валовий зовнішній борг України в січні-березні 2011 року виріс на 2,7%, до 120,5 млрд доларів.

Читайте також:

Глава ЄБРР: Україна може увійти до числа 20-ти найбільших економік світу

Загальний зовнішній борг України збільшився до 120 мільярдів доларів

ЄБРР покращив прогнози росту української економіки

Азаров: українська економіка за січень-квітень виросла на 5%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: