Нацбанк скасував чергові валютні обмеження

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нацбанк скасував чергові валютні обмеження

Associated Press

Іноземні інвестори зможуть репатріювати кошти від продажу цінних паперів і корпоративних прав без лімітів.

Відзавтра, 10 вересня, Нацбанк скасовує чергові валютні обмеження, які були введені раніше задля підтримки стабільності економіки.

Зокрема, НБУ у межах валютної лібералізації і для подальшого поліпшення інвестиційного клімату скасував щомісячний ліміт у сумі 5 млн євро на репатріацію коштів від продажу цінних паперів, корпоративних прав, а також коштів, отриманих унаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, виходу з господарських товариств іноземними інвесторами.

Водночас регулятор розширив перелік операцій, які дозволяється здійснювати за рахунками нерезидентів. Зокрема, на поточні рахунки фізичних осіб-нерезидентів дозволено зарахування коштів у гривнях, отриманих як дивіденди, процентні доходи за цінними паперами та інші доходи за об’єктами прав власності в Україні, що не пов’язані з їхнім відчуженням, продажем, ліквідацією або зменшенням статутного капіталу.

У Нацбанку наголосили, що ці нові послаблення разом з раніше скасованим обмеженням на репатріацію дивідендів дають змогу нерезидентам гнучкіше розпоряджатися власними коштами як в іноземній валюті, так і в гривні. Регулятор переконаний, що спрощення процедури повернення іноземних інвестицій також сприятиме їхньому подальшому припливу до України.

Для уникнення різночитань Національний банк уточнив, що чинний е-ліміт у 2 млн євро/рік для інвестицій юридичних осіб-резидентів за кордон поширюється також на придбання цінних паперів іноземних емітентів та облігацій зовнішньої державної позики України.

Національний банк України

Що вплинуло на стабілізацію української валюти

Що вплинуло на стабілізацію української валюти

 

Наступна публікація