Нацбанк скасував рефінансування банків

НБУ відмовився вливати державні кошти в проблемні банки та ввів нові правила надання банкам стабілізаційних кредитів.

Національний банк України скасував рефінансування банків з метою стимулювання кредитування економіки, а також затвердив нове положення про надання банкам стабілізаційних кредитів.

Це передбачено відповідною постановою Нацбанку, зареєстрованою в Міністерстві юстиції і оприлюдненою на офіційному сайті Верховної ради.

Згідно з документом, припиняє дію попередня постанова правління НБУ про рефінансування і надання НБУ кредитів банкам України з метою стимулювати кредитування економіки на період її виходу на докризові параметри.

Крім того, новою постановою передбачається, що НБУ надає стабілізаційні кредити платоспроможним банкам на строк до 90 днів з можливістю продовжити термін користування кредитом ще на 90 днів. Загальний термін користування стабкредитом не може перевищувати 360 днів, а у разі реальної загрози стабільності роботи банку – 450 днів.

Розмір процентної ставки за стабкредитами визначається в річних відсотках на рівні облікової ставки НБУ плюс 2 п.п., ставка є плаваючою.

"Заборгованість банків за стабілізаційними кредитами, наданими Нацбанком для підтримки ліквідності у разі реальної загрози стабільності роботи банків, підлягає поверненню, згідно з умовами кредитних угод. Продовження терміну користування такими кредитами здійснюється на підставі клопотання банку", - йдеться у постанові НБУ.

НБУ видає стабкредити під основне і додаткове забезпечення. Основне забезпечення – державні облігації всіх випусків, боргові цінні папери, емітовані НБУ, облігації Державної іпотечної установи, розміщення яких здійснюється під гарантію Кабінету Міністрів, гарантії уряду і кошти в іноземній валюті. Коригуючий коефіцієнт за основним забезпеченням – 0,9%.

До додаткового забезпечення належать майнові права на майбутні надходження коштів на кореспондентський рахунок банку, відкритий в НБУ.

Постанова набуває чинності від дня її офіційної публікації.

Нагадаємо, що у 2009 році Україна направила на фінансове оздоровлення 99 млрд грн, або 10,4% свого ВВП 2008 року. Основна "стаття" витрат України на подолання кризи в економіці - це довгострокове рефінансування Нацбанком комерційних банків.

У 2009 році такий інструмент рефінансування, як "кредити, видані під програми фінансового оздоровлення", обійшовся центробанку в 48 млрд грн. До цієї цифри потрібно приплюсувати 19,5-19,7 млрд грн. (за оцінками аналітиків), які держава виділила на рекапіталізацію банків.

Основними отримувачами цих коштів стали "Родовід Банк", "Укргазбанк", "Київ" і "Укрексімбанк". Крім того, уряд направив ще 31 млрд грн до статутного фонду НАК "Нафтогаз України".

Читайте також:

В НБУ розповіли, коли знизяться ціни

Золотовалютні резерви НБУ досягли 30 млрд доларів

НБУ прогнозує зростання української економіки

НБУ встановить ліміт на видачу валюти з банкоматів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: