Нацбанк відмовився скасувати "паспортний контроль" при обміні валюти

Нацбанк не захотів послабити контроль при здійсненні населенням валютних готівкових операцій.

Національний банк України (НБУ) не скасував свою постанову про обов'язкове пред'явлення паспорта при купівлі-продажу валюти.

Більше того, представники Нацбанку заявили, що валютні операції будуть дозволятися виключно за паспортом. При цьому у банку повинні перевірити резидентність і зняти ксерокопію тільки першої сторінки паспорта. Тобто купити, або продати бодай один долар за допомогою водійських прав, студентського та військового квитка буде неможливо.

Нагадаємо, раніше, в ЗМІ з'явилася інформація, що Нацбанк перегляне нові валютні правила і залишить обов'язковим пред'явлення паспорта тільки при здійсненні угоди купівлі-продажу валюти на суму понад 50 тис. грн.

Варто відзначити, що після набуття чинності нових валютних правил показники купівлі зменшилися в три рази.

Про це заявила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олена Щербакова.

"Ми отримали дані по четвергу і по п'ятниці, показники купівлі валюти зменшилися в 3 рази. Попит на іноземну валюту - в 4 рази. Тобто це говорить про те, що фактично ми відрізали псевдовалютно-обмінні операції, тобто залишився валютно-обмінний ринок фактично у такому вигляді, як він є", - заявила Щербакова.

Як повідомлялось, 23 вересня почала діяти постанова Національного банку України №278 від 11 серпня, згідно з яким були змінені правила здійснення валютно-обмінних операцій на території країни.

Це рішення Нацбанку викликало велике невдоволення серед населення, яке вважає, що їх паспортні дані можуть бути використані в незаконних цілях. Крім того, експерти заговорили про те, що рішення регулятора викличе масове повернення на ринок обміну валюти "міняйлів".

Читайте також:

Нацбанк розбудив в Україні валютний "чорний ринок"

Без паспорта навіть депутати не змогли обміняти валюту

Відсьогодні продати або купити валюту можна лише з документами

Азаров хоче обмежити використання долара в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: