Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк відреагував на інформацію Al Jazeera щодо грошей Януковича

У НБУ нагадали про заяву Гонтаревої півторарічної давнини.

Прес-служба Національного банку України прокоментувала "поширену сьогодні деякими ЗМІ" інформацію щодо коштів утікача Віктора Януковича повторенням заяви екс-керівника НБУ Валерії Гонтаревої від 7 жовтня 2016 року. Відповідне повідомлення розміщене на офіційній сторінці банківського регулятора в соцмережі Facebook.

У підписаному Гонтаревою документі заперечується причетність до незаконних оборудок і висловлюється підтримка процесу спецконфіскації та іншим способам повернення вкрадених коштів до бюджету країни. "Компанія ICU вже понад вісім років є лідером на ринку ОВДП як за брокерськими послугами, так і за послугами торгівлі державними цінними паперами. Про її лідируючі позиції говорять публічні рейтинги щодо торгівлі ОВДП та управління активами клієнтів. Тому, коли інвесторам чи банкам потрібно було професійне супроводження угод із борговими цінними паперами, вони, у більшості випадків, зверталися за послугами до компанії ICU. У жовтні 2013 року вийшла нова редакція Закону України "Про депозитарну систему України", яка зобов’язала учасників ринку оформлювати всі угоди купівлі-продажу ОВДП через ліцензовані компанії-брокери. Також цей закон змінив правила розрахунків щодо операцій з цінними паперами, які повинні були здійснюватися виключно через ПАТ "Розрахунковий центр". Коли у державного "Ощадбанку" виникла необхідність залучення ліцензованого брокера для проведення угод вторинного ринку між нерезидентами та банком, вони звернулися до компанії ICU. До виходу нової редакції цього закону в "Ощадбанку" такої необхідності не було – він був обслуговуючим банком, зберігачем ОВДП та первинним дилером для нерезидентів і купував у 2012-2013 роках у Міністерства фінансів України ОВДП за замовленнями компаній-нерезидентів самостійно. "Ощадбанк" підтвердив надходження коштів та проведення фінансового моніторингу компаній-нерезидентів, тому у ICU не виникло жодних підозр щодо цих компаній, адже всі документи та витяги з рахунків у державному банку повністю відповідали вимогам чинного законодавства. Всі розрахунки за операціями з ОВДП проводилися в "Ощадбанку" та продавцем ОВДП на користь нерезидентів виступав "Ощадбанк", - ідеться в тексті заяви Гонтаревої.

Вона також відмежувалася від звинувачень "деяких політиків" у сприянні виведенню коштів попередньою владою з України. "Вважаю таке звинувачення нісенітницею, адже ці кошти не виводилися за кордон, а інвестувалися у внутрішній державний борг – це пряма позика державному бюджету, яку державі, у разі прийняття закону про спецконфіскацію, не потрібно буде повертати. Принагідно хочу зауважити, що моя практична діяльність у компанії ICU головним чином була спрямована на управління активами. Я не мала відношення безпосередньо до брокерської діяльності, про що, до речі, добре відомо усім професійним учасникам ринку", - наголосила екс-очільниця НБУ.

ВідеоУ суді про державну зраду Януковича встановлюють точну хронологію подій захоплення Криму

Допит свідків триває. Зараз у суді допитують Андрія Сенченка – колишнього представника президента України в Криму. Він описав усю хронологію захоплені півострова, як захоплювали військові частини та блокували кораблі за участі збройних сил РФ.

У суді про державну зраду Януковича встановлюють точну хронологію подій захоплення Криму

Залиште свій коментар

Вибір редакції