Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк вилучає з обігу одну, дві та п'ять копійок: як і де можна обміняти монети

Копійки можна буде обміняти.

Національний банк від 1 жовтня вилучає з обігу монети в одну, дві та п'ять копійок. Вони перестають бути платіжним засобом. Про те, куди подіти копійки дрібного номіналу, у сюжеті ТСН.19:30.

Монети номіналом одна, дві та п'ять копійок Нацбанк вилучає з обігу, бо так економніше. "Держава зможе економити понад 90 мільйонів на рік завдяки зменшенню витрат НБУ для їхнього виготовлення та обробки", - каже заступник голови Нацбанку Сергій Холод.

Копійки можна буде обміняти у будь-якому відділенні банку протягом року. Потім ще два роки їх можна приносити в НБУ та інші держбанки, після цього їх утилізують. "Утилізація відбувається шляхом знищення на них мотивів зображення, а метал піде на переплавку", - каже директор департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.

ТСН зібрала пакунок монет – загалом 20 гривень. У пункті приймання кажуть, що монети сюди приносять не часто. Принесені важать спеціальним пристороєм. Деякі монети магнітяться, тому вони як алюміній не підуть, пояснюють у пункті збору.

Відео Монети на обмін: куди можна здати копійки, які Нацбанк вилучає з обігу

Їх важко знайти в гаманцях і кишенях. Здебільшого ми зберігаємо їх у скарбничках. Монети в одну, дві та п'ять копійок перестають бути платіжним засобом. Національний банк вилучає їх з обігу. Чому й куди подіти копійки – у сюжеті.  

Монети на обмін: куди можна здати копійки, які Нацбанк вилучає з обігу

За 2,5 кілограми монет отримали майже 50 гривень. На  аукціонах  і сайтах оголошень копійки продають дорожче, запевняють експерти. Щоправда, колекційні. Монети малого тиражу 1993-1994-х років, копійки з переплутаними сторонами, а також браком штампування – найцінніші. За них готові викласти до майже п'яти тисяч гривень.

У Дніпрі ж знайшли інший спосіб, як використати монети. Колекційна сукня коштує лише 30 гривень: тут рівно три тисячі монет по одній копійці. Колекцію ексклюзивного вбрання створила дизайнерка Анна Дубова. Вона власноруч збирала монетки, сверлила дірки та скріплювала за спеціальними викрійками. Вбрання не потребує прання, а достатньо протерти ганчіркою. Жіноча сукня важить п'ять кілограмів, чоловічі брюки - 15. Краватку можна взагалі використовувати як зброю. Проте цей одяг дизайнерка не продає. 

Кореспондент ТСН Святослав Родюк.

Залиште свій коментар

Вибір редакції