Нацбанк випустив обмежену серію золотих монет до Дня Незалежності

На аукціоні за одну з них виклали більше 150 тисяч гривень.

Національний банк почав продаж на аукціоні пам'ятних монет, які випущені до 25-ї річниці Незалежності України. Напередодні власників отримали 45 золотих виробів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Номінальна вартість такої грошової одиниці – 250 гривень. Вона містить трохи більше 60 г золота 900-ї проби. Найдорожчу монету придбали за понад 160 тис. гривень. Всього до свята було випущено 400 таких монет.

ВідеоНацбанк продав пам'ятні золоті монети до Дня Незалежності: найдорожчу купили за 146 тисяч гривень

Також НБУ підготував срібні гроші номіналом у 20 гривень. У них також міститься 60 г дорогоцінного металу. Таких монет викарбувано 3,5 тисячі. Ще дешевші – історичної серії. Кожна офіційно вартує 5 гривень і відображає певний період розвитку України: Київську Русь, галицьке королівство, козацьку державу та власне 25 років незалежності України.

Золоті монети планують продавати на спеціальних аукціонах, решту можна буде купити в сувенірному магазині Нацбанку.

Разом із тим з початку 2016 року в Україні не випускали дрібні монети номіналом 1,2 та 5 копійок. Про це заявив директор Банкнотно-монетного двору Нацбанку Володимир Решинський. "Цього року замовлень на 1, 2 і 5 копійок не надходило", - наголосив він. За словами Решинського, це не означає, що їх перестали випускати. "Просто в резервах цих номіналів достатньо", - пояснив директор Банкнотно-монетного двору НБУ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: