Нацбанк визначився, скільки мільярдів гривень перерахує до держбюджету

Рада НБУ затвердила річну фінансову звітність.

Найближчим часом Національний банк України перерахує до державного бюджету 44 млрд 378 млн 828 тис. 945 грн 50 коп. Водночас у держбюджеті-2017 записано, що ця сума має становити не менше 45 млрд грн.

Рішення про розподіл прибутку регулятора за 2016 рік ухвалила Рада НБУ, зазначає її голова Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

Також затвердили річну фінансову звітність з відповідним аудиторським висновком компанії "Делойт енд Туш ЮСК", яку обіцяють оприлюднити на сайті Нацбанку.

Загалом, прибуток НБУ за минулий рік склав 59 млрд 450 млн 568,5 тис. грн. Майже 44,4 млрд із них спрямують до держбюджету, ще 15 млрд 71 млн – на формування загальних резервів власного капіталу Нацбанку.

"Як і минулого року, прибуток до розподілу до державного бюджету буде перерахований кількома траншами протягом року таким чином, щоб згладити вплив змін обсягу коштів уряду на коливання ліквідності банківської системи та на досягнення інфляційних цілей Національного банку (8% +/- 2 п.п. на кінець 2017 року та 6% +/- 2 п.п. на кінець 2018 року). Наразі графік перерахування прибутку до державного бюджету узгоджується Національним банком та Міністерством фінансів", - зазначили в НБУ.

Торік Нацбанк перерахував до держбюджету 38,16 млрд грн свого прибутку за 2015-й.

Нагадаємо, активи Нацбанку за минулий рік зросли на понад 91 млрд грн.

Відео"Банкопад" і наступники Гонтаревої: про що говорили в ток-шоу "Право на владу"

Залиште свій коментар