В Україні "луснув" ще один комерційний банк – НБУ визнав його банкрутом

В Україні "луснув" ще один комерційний банк – НБУ визнав його банкрутом

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
29к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні "луснув" ще один комерційний банк – НБУ визнав його банкрутом

Банкрут / Фото: Slando.com.ua

У КБ "Земельний капітал" виникли проблеми з виплатою депозитів через недостатність коштів у банку.

У середу, 11 серпня, правління Національного банку України прийняло рішення віднести АТ “Комерційний банк “Земельний капітал” до категорії неплатоспроможних у зв'язку з невиконанням своїх зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами через недостатність коштів.

Про це йдеться в повідомленні Нацбанку.

У державному регуляторі нагадали, що ще 1 липня 2021 року було ухвалено рішення віднести КБ “Земельний капітал” до категорії проблемних у зв'язку з порушенням ним нормативів ліквідності.

“З моменту віднесення банку до категорії проблемних фінансовий стан і показники банку погіршилися, обсяг високоліквідних активів зменшився до критичного рівня, що призвело до виникнення невиконаних платежів клієнтів”, - повідомили в Нацбанку.

Клієнтам банку, розмір вкладів яких не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) суму в 200 тисяч гривень, буде виплачено їхні кошти в повному обсязі. За даними НБУ, таких - близько 70% вкладників банку.

Ті ж клієнти, які мають більші вклади, отримають відшкодування в межах суми, яку гарантує ФГВФО. Можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам станом на 1 липня 2021 становить 435,8 млн грн (92% від загальної суми вкладів фізосіб).

“Віднесення банку до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектора України, який на сьогодні є стійким”, - запевнили в Нацбанку. 

Нагадаємо, раніше Національний банк оголосив про неплатоспроможність АТ "Місто Банк" через зменшення нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального встановленого рівня.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
29к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація