Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк вводить в обіг оновлені 200 гривень: як змінилася банкнота

На дизайні нової двохсотки змінилися лише кольори.

Національний банк України від 25 лютого 2020 року вводить в обіг оновлені банкноти номіналом 200 гривень зразка 2019 року.

Про це повідомляє пресслужба фінустанови.

Згідно з макетом нової банкноти, її дизайн практично не відрізняється від банкноти аналогічного номіналу зразка 2007 року.

Так, на лицьовій стороні банкноти зображено портрет Лесі Українки, на зворотному - в'їзна вежа Луцького замку.

На дизайні нової двохсотки змінилися лише кольори – вони стали виразнішими.

Розмір банкноти - 75 на 148 мм.

Банкнота. 200 гривень

А ось що змінилося, так це елементи захисту.

  • змінено та вдосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист
  • серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом із змінною висотою знаків і розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти
  • на оновленій банкноті номіналом 200 гривень, як і на банкнотах нового покоління номіналами 100, 500 та 1000 гривень, використано два інноваційних захисних елементи
  • один з них – це оптично-змінний елемент SPARK, який виконаний у вигляді стилізованого зображення лілії і поступово змінює колір під час зміни кута нахилу банкноти
  • інший – "віконна" захисна стрічка, яка містить зображення номіналу і графічного знака гривні - якщо поміняти кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрямок руху її фонового зображення.

Нагадаємо, 20 грудня Національний банк України вводить в обіг нові банкноти номіналом 50 гривень і монети номіналом 5 гривень. Як повідомили в Нацбанку, перехід на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні, розпочатий 2014-го, завершується. 

Відео Банкнота в 1000 гривень відтепер в обігу: як на нову купюру реагують українці

Новими купюрами в тисячу гривень віднині можна розраховуватися в Україні. Вона здебільшого придатна для розрахунку під час великих покупок. І з її появою зникне з обігу частина соток та двохсоток. Найбільшу і найзахищенішу банкноту в нашій державі потримала ТСН і навіть спробувала нею розрахуватись. Як українці реагують на нову тисячу – дивіться далі у сюжеті.  

Банкнота в 1000 гривень відтепер в обігу: як на нову купюру реагують українці

Залиште свій коментар

Вибір редакції