Оновлені 500 гривень: як розпізнати справжність купюри

Обіг нової купюри розпочнеться 11 квітня.

Уже в найближчий понеділок, 11 квітня, Національний банк України вводить в обіг оновлену банкноту у 500 гривень із удосконаленою системою захисту.

Розміри оновленої купюри не змінилися. Кольорова гама залишилася майже незмінною. Усі зміни стосувалися дизайну та захисних елементів. Наприклад, портрет Григорія Сковороди, що також майже не зазнав змін, розробник змістив у центр лицьового боку банкноти. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Також банкнота має посилену систему захисту, що повністю відповідає світовому рівню. Так, на банкнотах запроваджено нові захисні елементи для візуального контролю з оптико-змінними ефектами, які перевіряються під час зміни кута нахилу банкноти. Це:

- "віконна" (частково введену в товщу паперу) захисна стрічка з яскраво вираженим кінематичним ефектом (спостерігається зміна напрямку руху фонового зображення);

- елемент SPARK – зображення, на окремих ділянках якого спостерігаються поступові переходи від одного кольору до іншого.Уведення в обіг нових 500-гривневих банкнот відбувається в межах планового обсягу виготовлення на 2016 рік.

Нові банкноти заміщуватимуть зношені та пошкоджені 500-гривневі банкноти зразка 2006 року, які також перебувають сьогодні в обігу.

Громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти зразка 2006 року на нові.

Банкноти зразка 2006 та 2015 років перебуватимуть в обігу одночасно.

Нагадаємо, НБУ поступово оновлює дизайн та захист гривні. Торік у березні ввели в обіг оновлену 100-гривневу банкноту.

500 гривень
Національний банк України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: