Нацбанк зафіксував оптимістичні настрої українського бізнесу

Опитано більше півтисячі підприємств із майже всіх регіонів країни.

Щоквартальне опитування НБУ засвідчило позитивні очікування українських підприємств від найближчого майбутнього. Індекс ділових очікувань бізнесменів у другому кварталі 2016 року виріс до 108,5%, повідомляє УНІАН.

"Оптимізм переважає в очікуваннях як про майбутнє фінансово-економічного стану, так і про обсяги реалізації продукції власного виробництва, інвестиційних витратах на проведення будівельних робіт, а також на машини, обладнання та інвентар", - прокоментували результати в Національному банку. Також там уточнили, що бізнес очікує зростання споживчих цін на 18,9% протягом наступних 12 місяців, тоді як в минулому кварталі прогноз інфляції був на рівні 22,2%.

Також, згідно з даними опитування, зросла впевненість бізнесу в стабільності курсу гривні. Бизько третини опитаних планують залучати банківські кредити для фінансування своєї діяльності, переважна більшість з них – в національній валюті.

За даними регулятора, в опитуванні взяли участь 683 підприємства з 22 регіонів країни (без обліку тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, а також Донецької та Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності та розмірами за кількістю працівників.

Минулогом місяця повідомлялося, що українці повертаються до практики купівлі товарів у кредитПопулярні й кредитні картки з відносно невеликими сумами кредитних коштів. А от давати великі кредити банки не поспішають. Для бізнесу такі позики взагалі тимчасово призупинили. Це пов'язано з тим, що більшість українських компаній втратили свою платоспроможність. Великі й середні підприємства втрачають обсяги виручки. Проте, стверджують експерти, вже за рік-два ситуація зміниться. Очікують, що кредитування запрацює вже у 2017-му.

ВідеоУкраїнці активно беруть кредити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: