Нацбанк залишить в Україні 42 банки зі 180

Якщо невеликі банки не зможуть виконати нові вимоги Нацбанку самостійно, повинні будуть шукати інші способи вирішення проблеми збільшення розміру регілятивно гокапіталу.

Нацбанк готується посилити вимоги до розміру мінімального регулятивного капіталу банків. Планується, що мінімальний капітал повинен складати вже не 120 млн гривень, а 500 млн гривень.

З новими вимогами з 180 банків в Україні повинно залишитися 42, пише "Коммерсантъ-Украина" в статті "Размер имеет значение".

"Ця постанова замахнулася на 69 банків з українським капіталом тільки тому, що вони маленькі. Це питання здорового глузду", - стверджує голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. За його словами, в результаті порядку 100 тисяч співробітників можуть виявитися на вулиці.

В АУБ підкреслюють, що нові директиви вдесятеро перевищують аналогічні вимоги ЄС - 5 млн євро.

Якщо невеликі банки не зможуть виконати нові вимоги Нацбанку самостійно, вони повинні шукати інші способи вирішення проблеми.

"Якщо для власників банк є профільним бізнесом, то акціонери притягатимуть інвестиції, якщо немає - банки продаватимуться, зливатимуться, приєднуватимуться до більших структур або покидатимуть ринок", - заявив директор аналітичного департаменту ІК Dragon Capital Андрій Беспятов.

Нагадаємо, чистий збиток банків України в січні-серпні 2010 року становив 8 млрд 944 млн 886 тис. грн

Читайте також:

Ахметов об'єднає два свої банки

Чистий збиток українських банків в 2010 році склав майже 9 мільярдів

АМКУ порушив справу проти Альфа-Банку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: