Нацбанк запевнив, що спокійно може контролювати курс гривні

"Є достатньо ресурсів для забезпечення гнучкості гривні як в одну, так і в інший бік". - сказав член правління НБУ Ігор Шумило.

Національний банк України має достатньо ресурсів, щоб контролювати курс гривні, заявив член правління, виконавчий директор з економічних питань НБУ Ігор Шумило.

"Є достатньо ресурсів для забезпечення гнучкості гривні як в одну, так і в інший бік. Але гнучкість зовсім не означає, що сьогодні 7, а завтра - 10 (гривень за долар) ", - сказав Шумило.

Він також відзначив, що курс гривні  не буде дестабілізувати той факт, що на сьогодні власниками облігацій внутрішньої державної позики є нерезиденти. Шумило  упевнений, що у випадку стабільної макроекономічної ситуації в країні, вони не будуть виходити з цих паперів.

Чисті міжнародні валютні резерви Національного банку України на сьогодні становлять близько 21 мільярда доларів США, зазначив член правління Нацбанку.

Шумило  також відзначив можливу позитивну динаміку цього показника до кінця 2010 року, тому що Нацбанк прогнозує за підсумками поточного року позитивне сальдо платіжного балансу. Чиновник впевнений, що сальдо буде позитивним навіть у разі погашення урядом Україні кредиту, отриманого від російського "ВТБ-Банку".

Нагадаємо, що у четвер, 11 листопада, гривня подорожчала на міжбанку.

Раніше перший заступник голови НБУ Сергій Арбузов зазначив, що Міжнародний валютний фонд вважає доцільною більшу волатильність гривні.

Читайте також:

Українці розпочали масово скуповувати долари

Янукович розповів, якими акціями володіє

Міжбанківський долар подорожчав до семимісячного максимуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: