Нацбанк запустив тематичний сайт, на якому публікуватиме фактчек заяв і деталі судових процесів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У НБУ вважають, що регулятору загрожують "хмари погроз, дезінформації і необґрунтованих судових рішень".

Національний банк України створив тематичний веб-сайт, присвячений важливості забезпечення незалежності регулятора.

Про це повідомили у прес-службі НБУ.

"Сьогодні ми відкриваємо тематичний веб-сайт. Ми покажемо, як політики і олігархи, маніпулюючи фактами, намагаються викривити історію та спотворити сприйняття реальності, щоб підлаштувати майбутнє на свою користь: https://storm.bank.gov.ua", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, на сайті будуть відкрито говорити про перебіг півтисячі судових процесів, в яких задіяний НБУ, і робити фактчек політичних заяв.

"47 годин. Саме стільки часу відділило твердження новообраного Президента про пріоритетність макроекономічної стабільності через незалежність НБУ та виходом у публічний простір апологетів олігархічного банкінгу. Ми вважаємо це викликом для інституту Президента, інституту незалежного Національного банку та інституту незалежних судів. Рівно місяць минув, як регулятори фінансового сектору зробили перше гучне попередження, і лічильник запрацював", - додали у НБУ.

У Нацбанку спрогнозували "хмари погроз, дезінформації і необґрунтованих судових рішень", які нібито насуваються на установу.

"Але це — лише штормове попередження. Справжній шторм накриє всю Україну, якщо сьогодні проігнорувати ознаки грози, про які вже говорять провідні "синоптики" світу — рейтингові агенції, міжнародні організації та гравці глобального фінансового ринку", - додали у регуляторі.

Також у НБУ запевнили, що його незалежність – це запорука низької і стабільної інфляції, надійності банків, захищеності від криз.

"Посилення тиску на всю інституцію та керівництво НБУ є спробою дискредитувати рішення регулятора, пов’язані із виконанням ключового призначення центробанків. І це - не приватна проблема НБУ, а виклик для добробуту кожного громадянина. Спроба переписати минуле завершиться зміною майбутнього, в якому країна буде затягнута у вир, де політичне підміняє собою економічне, а інтереси олігархів подаються як інтереси українців", - резюмували в Нацбанку.

47 годин. Саме стільки часу відділило твердження новообраного Президента про пріоритетність макроекономічної...

Опубликовано Національний банк України Суббота, 18 мая 2019 г.

Раніше повідомлялося, що 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економаічну стабільність державі, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Зазначимо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є прициповим

"Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання", - пояснив він подання позову.

Залиште свій коментар

Вибір редакції