Нацбанк заявив про сповільнення української економіки

Найбільше уповільнення відбулося в металургійному виробництві та машинобудуванні.

Відповідно до динаміки індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) зростання ВВП у квітні сповільнилося та за 4 місяці склало близько 5%, такі дані констатує Національний банк України (НБУ).

"На фоні високої бази порівняння минулого року в квітні відбулося очікуване уповільнення зростання ІВБГ - до 6,7% у річному вимірі. За 4 місяці приріст зменшився до 8,6% порівняно з відповідним періодом минулого року. Цей показник за 3 місяці склав 9,3%", - йдеться у повідомленні.

За оцінками НБУ, вагомою причиною суттєвого уповільнення економічного зростання було подальше погіршення зовнішньоекономічної кон'юнктури, що вплинуло на показники промисловості.

"Приріст промислового виробництва зменшився з 8% у березні в річному вимірі до 4,9% у квітні. Найбільше уповільнення зростання відбулося в металургійному виробництві (з 5,7% у березні до 3,1% в квітні) та машинобудуванні (з 22,8% до 13,6% відповідно)", - наголошено в огляді.

Уповільнення зростання також відбулося в сільськогосподарському виробництві - з 5,9% у березні в річному вимірі до 1,6% у квітні.

У квітні продовжилося прискорення зростання обороту роздрібної торгівлі - з 14,9% у березні до 18,6% у квітні.

Нагадаємо, згідно з даними Державної служби статистики України, ВВП України за І квартал 2011 року порівняно з відповідним кварталом 2010 року (у постійних цінах 2007 року) становив 5,2%.

Як повідомлялося, експерти-економісти, говорять про те, що ріст ВВП торкається лише великий бізнес, який працює на експорт (йдеться, звичайно ж, в першу чергу про металургію), а також сільське господарство. Там певні зрушення є, у тому числі і по зарплатах, які в металургії виросли у березні, в порівнянні з лютим, на 21%.

Читайте також:

Населення відчує покращення життя у 2012 році

Азаров: українська економіка за січень-квітень виросла на 5%

Кабмін порахував ріст ВВП на 2012 рік: прогноз позитивний

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: