Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 18%

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На такому рівні вона перебуває вже три місяці.

Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 18%.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Під час ухвалення попереднього рішення з монетарної політики у жовтні Національний банк зазначав, що може вдатися до підвищення облікової ставки у випадку збереження інтенсивності інфляційного тиску або його посилення. Відповідно, беручи до уваги послаблення проінфляційних ризиків, правління Національного банку вважає за необхідне залишити облікову ставку незмінною", - йдеться у повідомленні.

У Нацбанку зазначають, що у листопаді 2018 року споживча інфляція становила 10,0% у річному вимірі і була близькою до останнього прогнозу Національного банку, а прискорення інфляції було прогнозованим.

"Утім, надалі інфляція знижуватиметься і досягне цільового показника 5,0% на кінець 2020 року, як передбачено жовтневим прогнозом Національного банку", - підкреслили у відомстві.

За даними Нацбанку, проінфляційні ризики послабилися через рекордно високий врожай кукурудзи і соняшника, падіння світових цін на енергоносії, а також домовленості між США та  Китаєм про замороження підвищення тарифів.

"Разом з тим, ризики для зниження інфляції до цілі в 5% все ще залишаються високими. Відповідно, у випадку їх реалізації Національний банк може вдатися до підвищення облікової ставки до рівня, необхідного для повернення інфляції до цілі упродовж прийнятного часового горизонту", - підкреслили у Нацбанку.

За останні кілька років найвища облікова ставка була навесні 2015-го - 30%. Поступове її зниження почалося від кінця літа 2015-го. 26 травня 2017 року ставка знизилася до 12,5%, протрималася на цьому рівні п'ять місяців і знову поповзла вгору. На рівні 18% вона перебуває від 7 вересня 2018-го.

Нагадаємо, Національний банк очікує позитивного рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду й отримання першого траншу в рамках нової програми в розмірі від 1,4 до 1,9 млрд доларів до 25 грудня.

ВідеоДиректор МВФ підтвердила готовність фонду продовжити співпрацю з Україною

МВФ подовжить співпрацю з Україною попри запровадження воєнного стану. Це в телефонній розмові з президентом Порошенком підтвердила директорка-розпорядниця фонду Кристін Лаґард. Україна не може отримати черговий транш кредиту від МВФ вже півтора року, бо не до кінця виконувала всі вимоги щодо реформ та нових законів. 

Директор МВФ підтвердила готовність фонду продовжити співпрацю з Україною

Залиште свій коментар

Вибір редакції