Нацбанк зізнався, що збирається друкувати "фантики"

НБУ змушений емісійно підтримувати економіку, хоча і не хоче. Але це передбачено чинним законодавством.

Національний банк буде емісійно підтримувати економіку, хоча і вважає такий крок небажаним.

Це доведеться робити з огляду на законодавчі вимоги, заявив заступник директора департаменту монетарної політики НБУ Олександр Арсенюк.

На думку чиновника, джерелом інвестицій в економіку мають бути не емісійні кошти Національного банку, а нагромадження капіталу суб'єктами економіки та заощадження населення.

"Інших реальних джерел бути не може", - зазначив він.

"Національний банк буде тим бастіоном, який не дозволятиме залучати намальовані гроші для побудови ілюзорного добробуту. Це не говорить про те, що Національний банк абсолютно автономний і має взагалі усунутися від усього й усіх", - наголосив Арсенюк.

Банкір зауважив, що Нацбанк, скоріше за все, буде змушений монетизувати ОВДП на 30 мільярдів гривень, передбачених держбюджетом, якщо вони будуть пред'явлені НБУ, оскільки це передбачено чинним законодавством.

Колишній же керманич Міністерства фінансів Віктор Пинзеник в контексті вирішення питання дефіциту бюджету зазначив, що "шукати рішення в площині Національного банку - це виводити країну на новий масштаб проблем".

За його словами торішня монетизація Нацбанком ОВДП на 42 млрд грн суттєво не відбилася негативним чином на курсі національної валюти тому, що паралельно український центробанк продав 10,5 млрд доларів, закриваючи дірку в платіжному балансі.

Читайте також:

Пинзеник: Програма реформ не має нічого спільного з владою

Україні загрожує дефіцит долара

Україні загрожує друга хвиля кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: