Нацбанк знизив облікову ставку до найнижчого рівня в історії України

Нацбанк знизив облікову ставку до найнижчого рівня в історії України

Фото: УНІАН

Від 12 червня облікова ставка становитиме 6%.

Правління Національного банку вирішило знизити облікову ставку до 6% від 12 червня 2020 року.

Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

"З огляду на очікуване перебування інфляції нижче цілі більш тривалий час, Правління Національного банку знизило облікову ставку на 2 п.п. до 6%. Таким чином, загалом від початку року облікова ставка зменшилася на 7,5 п.п. і досягла найнижчого рівня за історію незалежної України", - йдеться у повідомленні.

Як зазначив регулятор, пом’якшення монетарної політики та інші антикризові заходи Національного банку, запроваджені упродовж останніх місяців, підтримають ділову активність в країні.

"Падіння української економіки у 2 кварталі буде більшим, ніж очікувалося, хоча пік кризи вже пройдено. Тому для найскорішого повернення економіки до зростання необхідні достатньо рішучі кроки", - додали у НБУ.

Окрім цього Нацбанк ухвалив рішення про звуження коридору процентних ставок за інструментами постійного доступу.

"Це означає, що за нової облікової ставки кредити рефінансування овернайт будуть надаватися під 7%, а депозитні сертифікати овернайт розміщуватися під 5%. Зміна ширини коридору дасть змогу досягати операційної цілі монетарної політики, яка полягає в утриманні гривневих міжбанківських ставок на рівні близькому до ключової ставки в межах коридору процентних ставок за інструментами постійного доступу", - пояснили у Національному банку, зауваживши, що в умовах високого рівня невизначеності подальша монетарна політика залежатиме від глибини падіння споживчого попиту, яке послаблює інфляційний тиск, та від швидкості відновлення ділової активності на тлі пом’якшення карантину, яке прискорить зростання цін.

Нагадаємо, Національний банк 23 квітня 2020 року ухвалив рішення знизити облікову ставку до 8%.

Повʼязані теми:

Наступна публікація